موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/29283 :کد

0

برنامه‌های اقتصادی دولت‌ها نباید در تضاد هم باشد

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -برنامه‌های اقتصادی دولت‌ها نباید در تضاد هم باشد

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: در فعالیت‌های اقتصادی به گونه‌ای عمل نشود که با آمد و رفت دولت‌ها، سیاست‌های اقتصادی در تضاد هم باشد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: در فعالیت‌های اقتصادی به گونه‌ای عمل نشود که با آمد و رفت دولت‌ها، سیاست‌های اقتصادی در تضاد هم باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ احمد ذاکری در دیدار مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با آیت الله سعیدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم اظهار داشت: این سازمان با توجه به جایگاه شهر مقدس قم و حضور گسترده مسافران و زائران، در عرصه اصناف و بازار، بازرسی و نظارت ویژه‌ای دارد که در این راستا بیش از 50 بازرس همواره در حال فعالیت هستند.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: مبارزه با توزیع کالای قاچاق، افزایش 20 درصدی صادرات استان، دعوت از هیئت‌های تجاری به بازار قم و عرضه تولیدات استانی به سایر کشور‌ها از جمله کارهایی است که در عرصه تجارت انجام شده است.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قم درباره حوزه صنعت نیز افزود: با توجه به رکود بازار، بخش صنعت استان با مشکلات زیادی روبه‌رو است که در این راستا، سیاست سازمان شناسایی نقاط قوت و ضعف از طریق تحقیقات می‌دانی و بازدید و شناسایی و بررسی آن‌ها است.

 

وی مشکلات مالیاتی، بانکی، بیمه، تأمین اجتماعی و امور زیربنایی را از مشکلات صنعت استان برشمرد و گفت: بر اساس ابلاغ دستورالعمل رفع موانع تولید و تشکیل ستاد تسهیل، اقدامات ارزشمندی در این عرصه انجام شد.

 

ذاکری خاطرنشان کرد: معادن ارزشمندی در استان وجود دارد که از جمله آن‌ها، معدن منگنز، شن و ماسه، گچ و آهک می‌باشد، البته در این عرصه مراقب هستیم که این استخراج‌ها، بر محیط زیست صدمه وارد نکند.

 

آیت الله سیدمحمد سعیدی نیز در این دیدار گفت: در هر انقلاب و حرکتی که به زندگی مردم مربوط می‌شود، مسائل اقتصادی، از جمله صنعت، معدن و تجارت اهمیت زیادی دارد.

 

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان اینکه برخی وزارت خانه‌ها و ادارات، به صورت مستقیم با مردم ارتباطی ندارد، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله نهادهایی است که در مسیر تأمین نیازهای مردم و ارتقای سطح اقتصادی جامعه، با آن‌ها ارتباط مستقیم دارند.

 

وی با اشاره به داستان حضرت یوسف علیه السلام در قرآن کریم و انجام کارهای اقتصادی این پیامبر الهی در راستای نجات مردم از خشکسالی بیان کرد: با تدبیری که این پیامبر الهی در مسائل اقتصادی به کار بستند، مردم از خشک سالی نجات یافته و شرایط اقتصادی آن‌ها را نیز بهبود یافت.

 

آیت الله سعیدی با تأکید بر اینکه برای مسائل اقتصادی، باید کاری کرد که مردم احساس آرامش کنند، تصریح کرد: نباید مردم این گونه فکر کنند که آمد و رفت مسئولان سبب تغییرات گسترده اقتصادی می‌شود، این تفکر سبب آسیب به نظام می‌شود.

 

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره مسائل اقتصادی و تأکید بر اهتمام به تولید، عنوان کرد: شما باید در عین توجه به تجزبیاتی که اندوخته‌اید، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار‌هایتان قرار دهید و به گونه‌ای عمل نشود که با آمد و رفت دولت‌ها، سیاست‌های اقتصادی در تضاد هم باشد.

 

امام جمعه قم ادامه داد: در استان قم، ظرفیت‌های اقتصادی زیادی وجود دارد، باید در قم رنج محرومیت را که در گذشته به آن تحمیل شده است را برطرف کرد منابع اقتصادی به صورت عادلانه در میان این مردم توزیع شود.

 

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای باشد که مردم در عرصه اقتصادی به مسئولان اعتماد کامل داشته باشند و مسئولان نیز با انصاف و محبت آنچه که در اختیار دارند، در میان مردم توزیع کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :