موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/29288 :کد

0

ایران در اروپا پالایشگاه نفت می سازد

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۳۱۷   
 تحلیل ایران -ایران در اروپا پالایشگاه نفت می سازد

یک منبع آگاه گفت: مذاکرات ایران و برخی از کشورها به منظور ساخت پالایشگاه با سرمایه گذاری ایران در آستانه نهایی شدن است.

یک منبع آگاه گفت: مذاکرات ایران و برخی از کشورها به منظور ساخت پالایشگاه با سرمایه گذاری ایران در آستانه نهایی شدن است.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزری فارس از مذاکرات جدی ایران و برخی کشورهای اروپایی به منظور ساخت پالایشگاه در این کشور ها خبر داد و گفت: در حال حاضر برخی از این مذاکرات نهایی شده است و برخی از طرف‌های اروپایی قبول کرده‌اند تا با مشارکت ایران کار ساخت این واحدهای پالایشی آغاز شود.

این منبع آگاه ادامه داد: براساس تصمیمات اتخاذ شده قرار است نفت ایران برای پالایش به این پالایشگاه‌ها ارسال شود و پس از پالایش در این کشورها به فروش رسد.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات جدی با برخی دیگر از کشورها از جمله، هند، برزیل و اندونزی گفت: همچنین قرار است ساخت پالایشگاه با سرمایه گذاری ایران در این کشورها نیز آغاز شود تا بتوانیم نفت خود را در این پالایشگاه ها نیز پالایش و محصولات تولید شده را به کشورهای منطقه شرق آسیا نیز صادر کنیم.

این منبع آگاه در پاسخ به این سوال که این سیاست ها از قبل در دستور کار وزارت نفت قرار داشت و نمی توان به عنوان تصمیمات جدید عنوان کرد،گفت: بله از دولت قبل این تصمیم گرفته شد ولی به دلیل مسائل تحریم عملیاتی نشد.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال این تصمیم قرار است اجرایی شود که اگر به نتیجه برسد قطعا دیگر شاهد تحریم های نفتی نخواهیم بود و می توانیم نفت خود را در کشورهای دیگر نیز بدون دغدغه پالایش کنیم.

به گزارش فارس در دولت قبل قرار بود 9 پالایشگاه در برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی با مشارکت بخش خصوصی ساخته شود اما به دلایل مختلف از جمله تحریم ها اجرایی نشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :