موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29308 :کد

0

بلژیک به دنبال دو مظنون جدید حملات پاریس است

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -بلژیک به دنبال دو مظنون جدید حملات پاریس است

بلژیک اعلام کرده است که این کشور به دنبال یافتن دو مظنون جدید مسلح و خطرناکی است که در ماه سپتامبر با کارت شناسایی جعلی به "صلاح عبدالسلام" از عوامل عملیات پاریس، برای سفر به مجارستان کمک کرده‌اند.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر دادستانی بلژیک اعلام کرد: یکی از کارتهای شناسایی جعلی برای ارسال پول از بروکسل به پاریس چهار روز پس از حملات فرانسه به پسرعموی عبدالحمید اباعود، عامل اصلی این حملات مورد استفاده قرار گرفته است.

 

این دو فرد هنوز مورد شناسایی قرار نگرفته‌اند اما کارت شناسایی بلژیکی به نام‌های "سوفیان کایال" و "سمیر بوزید" را دست دارند.

 

دادستان بلژیک در بیانیه‌ای اعلام کرد: دفتر فدرال دادستانی این کشور به اطلاع عموم کشور می‌رساند که بلژیک به دنبال دو مظنون جدید حملات پاریس است و بازرسان به طور فعال عملیات بازرسی را انجام می‌دهند.

 

به نوشته این بیانیه، در نهم ماه سپتامبر عبدالسلام توسط پلیس در مرز اتریش-مجارستان به همراه این دو فرد مورد بازرسی قرار گرفته است.

 

هم چنین از کارت شناسایی سمیر بوزید برای اجاره خانه‌ای در جنوب بلژیک استفاده شده که این محل، مخفیگاهی برای انجام عملیات تروریستی در پاریس برای عاملان تروریستی بوده است.

 

دادستانی بلژیک اعلام کرد: این افراد مسلح و خطرناک هستند. هر کس که این افراد را دید، بدون هیچ گونه شک و تردیدی بلافاصله با پلیس بلژیک تماس گیرد.

 

پلیس کارت شناسایی جعلی این دو فرد را منتشر کرده است.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :