موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/29347 :کد

0

رونمایی دستگاه تولیدآب ازرطوبت در هرمزگان

  شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۰
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -رونمایی دستگاه تولیدآب ازرطوبت در هرمزگان

نخستین دستگاه آب ساز ساخته شده توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی هرمزگان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان رونمایی شد.

 نخستین دستگاه آب ساز ساخته شده توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی هرمزگان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان رونمایی شد.


رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان روز شنبه در آیین رونمایی از این دستگاه که با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد، گفت: نسل جدید دستگاه های آب ساز که بر اساس سیستم تقطیر و تبدیل رطوبت هوا با آب کار می کند با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان ساخته شد.
سهیل دادخواه افزود: دستگاه ساخته شده توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی هرمزگان نسبت به نمونه های مشابه خارجی یک سوم ارزان تر بوده و مصرف برق آن نیز یک سوم نمونه های ساخته شده در آمریکا و کاناداست.


وی با اشاره به خشکسالی چند ساله در هرمزگان و کمبود شدید آب در استان اظهار کرد: مسئولان استان و نماینده ولی فقیه در هرمزگان بارها بر ضرورت استفاده از منابع آبی و راهکارهای جایگزین تاکید کرده اند.


به گفته دادخواه با توجه به شرایط استان ،تولید آب در هر مقیاسی مهم بوده و راهگشای کارهای اساسی در این زمینه خواهد بود.


وی ظرفیت تولید آب در دستگاه آب ساز ساخته پژوهشگران این واحد را 25 تا 75 لیتر در شبانه روز اعلام کرد که بخشی از سرانه مصرف خانگی را تامین می کند.


رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان اظهار امیدواری کرد: با توجه به رایزنی های انجام شده امکان تجاری سازی این طرح و نیز ساخت نمونه صنعتی این دستگاه برای تولید یک هزار لیتر آب در شبانه روز فراهم شود.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :