موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29410 :کد

0

افزایش خطر تروریسم در آلمان در سایه عملیات نظامی در سوریه

  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۱۸
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -افزایش خطر تروریسم در آلمان در سایه عملیات نظامی در سوریه

مقامات امنیتی آلمان درباره افزایش خطر تروریسم در کشورشان در سایه عملیات نظامی ارتش آلمان در سوریه هشدار دادند.

 

مقامات امنیتی آلمان درباره افزایش خطر تروریسم در کشورشان در سایه عملیات نظامی ارتش آلمان در سوریه هشدار دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه آلمانی "دی ولت"، مقامات امنیتی آلمان انتظار دارند که کشورشان در سایه عملیات نظامی در سوریه بیشتر در تیررس تروریسم قرار گیرد.

 

به این ترتیب سازمان های امنیتی در آلمان درباره افزایش خطر حملات تروریستی در آلمان هشدار دادند. سازمان اطلاعات داخلی آلمان و اداره فدرال جنایی آلمان در کنفرانس وزرای داخلی ایالت های این کشور گزارش دادند که عملیات ارتش آلمان در سوریه منجر به این خواهد شد که آلمان نیز مانند فرانسه و بلژیک به صورت قدرتمندانه تر در تیررس تروریسم بین المللی قرار گیرد و به این ترتیب خطر حملات تروریستی در آلمان افزایش می یابد.

 

این گزارش را روزنامه "دی ولت" با استناد به سخنان شرکت کنندگان در این کنفرانس منتشر کرده است. علاوه بر این سازمان های امنیتی در آلمان بخصوص درباره سناریوهای متعدد و طولانی مدت حملات تروریستی هشدار دادند.

بر اساس اطلاعات سازمان های امنیتی آلمان شمار عناصر خطر افراط گرای اسلامی تا به حال شناخته شده که وقوع حملات تروریستی به وسیله آن ها بعید نیست 435 مورد است. از بین آن ها تا به حال 67 نفر دستگیر شده اند.

رئیس کنفرانس وزرای داخلی ایالات آلمان اعلام کرد که سازمان های امنیتی ایالتی و فدرال برای مبارزه علیه تروریسم به خوبی تجهیز شده اند.

 وی افزود: پلیس ما و سازمان اطلاعات داخلی با این حال همه اقدامات لازم برای حمایت موثر از مردم را انجام می دهند.

 

محققان آلمانی همچنان در حال بررسی ارتباطات احتمالی حملات تروریستی پاریس با آلمان هستند. همچنان مظنونین اصلی این حملات تروریستی فراری هستند. بر اساس اطلاعات هفته نامه "اشپیگل" رد پاهایی از این ترور در ایالت نوردراین- وست فالن آلمان دیده می شود.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده آلمان هم به ائتلاف بین المللی نظامی مبارزه با داعش پیوسته و این تصمیم دولت در پارلمان این کشور به تصویب رسیده است.

 

منبع: تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :