موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29449 :کد

0

اعتماد به اروپا در بحرانی عمیق فرو رفته است

  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۲
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -اعتماد به اروپا در بحرانی عمیق فرو رفته است

سفیر اسبق آلمان در لهستان با تاکید بر اینکه "بسیاری از اروپاییان این اتحادیه را رد کرده و از آن به ستوه آمده اند"، از بحران عمیق اعتماد به اروپا سخن گفت.

سفیر اسبق آلمان در لهستان با تاکید بر اینکه "بسیاری از اروپاییان این اتحادیه را رد کرده و از آن به ستوه آمده اند"، از بحران عمیق اعتماد به اروپا سخن گفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، "یانوش ریتر"، سفیر اسبق لهستان در آلمان و آمریکا و از کارشناسان مسائل اروپا در گفتگو با روزنامه "تاگس اشپیگل" اظهار داشت که اعتماد به اروپا به عنوان یک پروژه آینده بدون شک در بحرانی عمیق قرار گرفته است. بسیاری از اروپاییان هستند که این اروپایی که ما آن را می شناسیم را رد می کنند و از آن به ستوه آمده اند.

وی همچنین گفت: به طور کلی اروپا امروز دیگر به عنوان یک پروژه هنجاری درک نمی شود. دیگر این طور نیست که ما به خاطر اروپا اقدامات معینی را انجام دهیم یا مجاز بدانیم.

 

ریتر در بخش دیگری از این گفتگو با تاکید بر اینکه ما در اروپا اعتقاد به ارزش های خود را از دست داده ایم همچنین گفت: اروپا بخصوص در زمینه نشان دادن قدرت خود به خارج مسئله دارد چرا که در اصل به عنوان یک ساختار منزوی شکل گرفت. غیبت اروپا در سیاست جهانی به عنوان یک فضیلت شناخته می شود.

 

وی افزود: ما از سال 1990 اصلا برای این منظور آماده نشده بودیم که به جهان خارج نزدیکتر شویم. ما در این راستا آماده نشده بودیم که مسائل اروپا را همچنین در خارج از اروپا حل کنیم.

این دیپلمات لهستانی همچنین خواستار حل اروپایی مسئله پناهندگان شده و بخصوص بر حمایت از مرزهای خارجی اروپا و مبارزه قاطعانه با تروریسم تاکید کرد.

وی در بخش پایانی این گفتگو تصریح کرد که ما باید در دنیا برای اروپا احترام کسب کنیم وگر نه در باتلاق بی اهمیتی فرو می رویم.

 

منبع: تسنیم

                               

اروپا     پناهندگان     تروریسم            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :