موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مذهبی

a/29518 :کد

0

سالنی که آبروی ورزش کرج را برد

  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۱
تعداد بازدید : ۴۲۶   
 تحلیل ایران -سالنی که آبروی ورزش کرج را برد

بی‌پولی و البته برخی سوء مدیریت‌های حاکم بر ورزش البرز بار دیگر دردسرساز شد و کمبودهای سالن انقلاب اسلامی کرج در خلال برگزاری لیگ برتر فوتسال آبروریزی دیگری را برای این استان به بار آورد.

 

بی‌پولی و البته برخی سوء مدیریت‌های حاکم بر ورزش البرز بار دیگر دردسرساز شد و کمبودهای سالن انقلاب اسلامی کرج در خلال برگزاری لیگ برتر فوتسال آبروریزی دیگری را برای این استان به بار آورد.

 

عصر روز جمعه سیزدهم آذرماه جاری در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتسال تماشاگران حاضر در سالن انقلاب اسلامی کرج با صحنه عجیبی روبرو شدند. بازیکنان و کادر فنی تیم «یاسین پیشرو» قم وقتی با رختکن سرد سالن محل برگزاری بازی روبرو شدند حاضر به ورود به این محل نشدند و در اتفاقی نادر در کنار نیمکت خود اقدام به تعویض لباس کردند. قمی‌ها در بین دونیمه هم به رختکن نرفتند و در همان سالن بازی به حرف‌های مربی خود گوش فرا دادند.

بازیکنان تیم یاسین پیشرو عنوان می‌کردند برودت رختکن‌ها برای بازیکنان مناسب نیست و سرماخوردگی و آسیب بازیکنان را به دنبال دارد لذا علیرغم اصرار مسئولان برگزاری بازی تن به حضور در رختکن‌های سرد ندادند و با ساک‌های ورزشی خود در همان سالن بازی بیتوته کردند.

در این میان برخی دیگر از بازیکنان تیم میهمان با دیده تعجب به موضوع نگاه می‌کردند و سؤالشان از بازیکنان مقاومت و مسئولان کمیته فوتسال البرز این بود که چگونه می‌شود مهم‌ترین سالن ورزشی مسابقاتی یک استان مشکل پیش‌پا افتاده و ساده‌ای چون گرمایش داشته باشد و در چنین رویداد مهمی‌شان و اعتبار یک استان را زیر سؤال ببرد.

این آبروریزی اما در کنار تعجب تیم میهمان واکنش نماینده فدراسیون فوتبال را نیز در پی داشت. مرتضی درودیان که به‌عنوان برگزارکننده این بازی در سالن انقلاب کرج حاضر بود این اتفاق را برای البرز و باشگاه مقاومت یک نمره منفی دانست و عنوان کرد این مشکل را به فدراسیون گزارش می‌دهد و درصورتی‌که البرز در جهت رفع آن تا بازی بعدی اقدام نکند احتمال سلب میزبانی از این استان وجود دارد.

تعمیر سالن انقلاب کرج نیازمند اعتباری ۱۰۰ میلیون تومانی است

برای پیگیری علت این اتفاق تلخ به سراغ مدیر مجموعه ورزشی انقلاب اسلامی کرج رفتیم. محسن جمال پور در خصوص این اتفاق و دلایل آن، به خبرنگار مهر گفت: سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی سالن ورزشی انقلاب اسلامی کرج مدت‌هاست دچار مشکل است و بارها نواقص و ایرادات این سالن مسابقاتی مهم را به اطلاع مسئولان استان رسانده‌ایم.

وی افزود: سالن انقلاب اسلامی کرج قریب به ۱۷ سال به شکل مداوم میزبان مسابقات مهم ورزشی بوده است و متأسفانه فقدان اعتبار لازم مانع از بهسازی و بازسازی و تعمیر اصولی آن در این سال‌ها شده است.

جمال پور ادامه داد: این سالن ورزشی نیاز به یک بازسازی اساسی دارد و باید بخش‌های مختلف آن مورد تعمیر قرار گیرد اما نبود اعتبار لازم موجب شده است هر بار به شکل مقطعی و موقتی ایرادات آن را برطرف کنیم.

وی تعمیرات صورت گرفته در این سال‌ها را به‌مانند مسکنی برای یک درد کهنه تشبیه کرد و گفت: بهسازی سالن انقلاب اسلامی کرج به‌عنوان تنها سالن رسمی و استاندارد البرز نیاز به اعتباری ۱۰۰ میلیون تومانی دارد اما متأسفانه علیرغم پیگیری‌های فراوان موفق به جذب این اعتبار و حل مشکلات این سالن نشده‌ایم.

مدیر مجموعه انقلاب اسلامی کرج اتفاق رخ‌داده در بازی لیگ برتر فوتسال در جمعه گذشته را آزاردهنده دانست و گفت: من به‌عنوان مدیر مجموعه مشکلات موجود را به مدیرکل ورزش استان منتقل کرده‌ام و وی نیز با مسئولان استان مطرح کرده است اما متأسفانه علیرغم همه پیگیری‌ها مشکلات پابرجاست و اعتباری برای تعمیرات این سالن به‌عنوان نماد ورزش استان در مسابقات مهم تزریق نشده است.

وقتی مسئولان در حوزه تعمیر و بازسازی امکان ورزشی جدیتی به خرج نمی‌دهند

وی در پایان گفت: کارشناسان استانداری چندین نوبت از این سالن و مجموعه انقلاب بازدید کرده‌اند و ایرادات را دیده‌اند و ثبت کرده‌اند اما وعده آن‌ها برای اختصاص اعتبار به این مجموعه عملی نشده است تا امروز در مواجهه با دیگر استان‌ها با بروز اتفاقاتی مانند خرابی سیستم گرمایشی سرافکنده و خجل زده شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، به محدودیت اعتبارات واقفیم و شرایط خاص درآمدی کشور را می‌دانیم اما به نظر می‌رسد رفع نیازهای مهم‌ترین سالن ورزشی استان به‌عنوان نماد و آبروی البرز در مسابقات مهم ملی هم با اهمیت است.

برای استانی به‌مانند البرز که داعیه پیشرو بودن در ورزش کشور را دارد زیبنده نیست که برای یک نیاز پیش‌پا افتاده این‌گونه تیم‌هایش را مقابل دیگر استان‌ها خجل زده ببیند.

ای‌کاش متولیان تصمیم گیر در کنار تلاش کردن برای تأمین اعتبار ساخت سالن‌های نیمه‌کاره کمی هم در حوزه تعمیر و نگهداری و رفع مشکلات سالن‌های موجود از خود جدیت نشان می‌دادند تا این‌گونه در مقابل سفیران ورزشی دیگر استان‌ها شرمنده نشویم.

 

                               

استان البرز     کرج     فوتسال     ورزشگاه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :