موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ارتباطات

a/29520 :کد

0

مذاکرات اریکسون با اپراتورهای موبایل و اینترنت ایران

  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -مذاکرات اریکسون با اپراتورهای موبایل و اینترنت ایران

وزیر ارتباطات در دیدار با وزیر امور شرکت‌ها و نوآوری سوئد با تاکید بر توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف خاطر نشان کرد: دفتر تجاری سوئد تا پایان ماه در ایران فعال می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر امور شرکت‌ها و نوآوری سوئد با تاکید بر توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش، پژوهش و تحقیق خاطر نشان کرد: دفتر تجاری سوئد تا پایان ماه در ایران فعال می‌شود.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی در این دیدار روابط ایران و سوئد را دارای قدمت دیرینه برشمرد و اظهار کرد: دو کشور دارای روابط گسترده در بخش‌های مختلف بویژه بخش‌های صنعتی هستند و انشاالله در زمینه‌های مختلف همکاری‌ها ادامه یابد.

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهور ایران در سازمان ملل متحد با نخست وزیر سوئد گفت: در این ملاقات دو طرف توافق کردند روابط دو کشور بویژه در زمینه اقتصادی و صنعتی توسعه پیدا کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور هیات عالی رتبه سوئدی در ایران را در راستای این توافق  برشمرد و ابراز امیدواری کرد در این سفر مقدمات خوبی جهت گسترش روابط دو کشور در ابعاد مختلف فراهم شود.

او اظهار داشت: حضور بخش دولتی و خصوصی دو کشور، نشانه عزم جدی دو طرف بر گسترش روابط به ویژه در حوزه ICT است.

واعظی یادآور شد: سوئد در دوران تحریم در ایران ماند و به همکاری خود ادامه داد و بنظر می‌رسد در حوزه ICT با سوئد همکارهای خوبی انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به تجربه خوب سوئد در دولت الکترونیک ابراز امیدواری کرد: در حوزه ICT و به ویژه با تجربیات بسیار خوب سوئد در دولت الکترونیک همکاری‌ها در این زمینه گسترش یابد.

او حضور بخش‌های مختلف از جمله آژانس توسعه و تضمین صادرات و بانک‌ها در هیات سوئدی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اگر مذاکرات همراه با گشایش خط اعتباری و فاینانس باشد کارهای بعدی سرعت می‌گیرد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه اریکسون یک شرکت سوئدی و دارای سابقه طولانی حضور و همکاری در ایران است، افزود: در ماه‌های اخیر نیز شرکت اریکسون مذاکرات خوبی را با اپراتورهای ایرانی تلفن همراه و های‌وب شروع کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :