موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/29612 :کد

0

آتلانتیس مصری از زیر آبهای نیل خارج شد

  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ — ۲۳:۲۴
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -آتلانتیس مصری از زیر آبهای نیل خارج شد

شهر باستانی در کشور مصر که قرنها زیر آب مدفون شده بود به کمک فناوری‌های پیشرفته باستان شناسی جانی تازه پیدا کرد.

شهر باستانی در کشور مصر که قرنها زیر آب مدفون شده بود به کمک فناوری‌های پیشرفته باستان شناسی جانی تازه پیدا کرد.


به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ قرار است در آینده نزدیک نمایشگاهی از اجسام و گنجینه غرق شده در آبهای دلتای نیل در کشور مصر توسط موزه انگلستان به نمایش درآید.
 
گفتنی است،‌ این گنجینه در سال 2012 و پس از دو دهه تلاش برای لایروبی و خارج کردن ویرانه‌های یک شهر باستانی از زیر آب کشف شده‌اند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، اجسام بدست آمده متعلق به شهر باستانی Herackeion است که در حدود 800 AD از بین رفته و به تدریج به زیر آب فرو رفته است.  
 
این شهر باستانی لقب آتلانتیس گمشده تمدن مصر را به همراه دارد و حدود 1000 سال زیر آب‌های دلتای نیل از نظرها پنهان بوده است.

از جمله آثار و جواهرات بدست آمده می‌توان مجسمه‌های عظیم سنگی، هیروگلیف‌های سنگی، جواهرات و مجسمه‌های نیم‌تنه بزرگ را نام برد. اکثر آثار متعلق به دوران شکوفایی و رونق اقتصادی بین تمدن مصر و یونان باستان است.

قرار است اشیاء کشف شده که بالغ بر 300 شی نفیس است در سال میلادی آینده در نمایشگاهی به نام شهر غرق شده، دنیای گمشده مصر به تماشای عموم گذاشته شوند.

برای خارج کردن این اشیاء تیم‌هایی از باستان‌شناسان و غواصان به همراه انواع تجهیزات و جرثقیل‌ها در کنار کشتی‌های مجهز به مدت 2 دهه تلاش‌ کرده‌اند تا آنها را از زیر هزاران تن خاک خارج کنند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :