موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/29630 :کد

0

بقای من‌یونایتد در گرو پیروزی در خانه گرگ‌ها

  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۲
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -بقای من‌یونایتد در گرو پیروزی در خانه گرگ‌ها

در آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، منچستریونایتد برای صعود به مرحله بعد محکوم به کسب پیروزی است و اتلتیکو برای صدرنشینی باید خانه قهرمان پرتغال را فتح کند.

در آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، منچستریونایتد برای صعود به مرحله بعد محکوم به کسب پیروزی است و اتلتیکو برای صدرنشینی باید خانه قهرمان پرتغال را فتح کند.


به گزارش تحلیل ایران، آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فردا شب (سه‌شنبه) با انجام هشت بازی همزمان از ساعت 23:15 (به وقت تهران) در گروه‌های A ، B ، C و D آغاز می‌شود که در مهمترین آنها در گروه B منچستریونایتد برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی خود را محکوم به کسب پیروزی در خانه ولفسبورگ می‌‌بیند.

 


شیاطین سرخ که بازی این هفته آنها در لیگ برتر با یک تساوی خانگی بدون گل برابر وستهام خاتمه یافت و نمایش‌شان چنگی به دل نمی‌زد، با هشت امتیاز در رده دوم جدول گروه خود قرار دارند و این در حالی است که ولفسبورگ 9 امتیازی صدرنشین است و پی‌اس‌وی آیندهوون هفت امتیازی در رده سوم جای دارد.


در بازی دیگر گروه B پی‌اس‌وی‌ آیندهوون میزبان زسکا مسکوی چهار امتیازی است که هیچ شانسی برای صعود ندارد و به این ترتیب به نظر می‌رسد که کار آسانی برای کسب پیروزی خانگی داشته باشد. این بدان معناست که منچستریونایتد تحت هر شرایطی باید پیروز شود، چون در صورت پیروزی نماینده هلند حتی تساوی خارج از خانه هم به درد شیاطین سرخ نخواهد خورد و آنها را تنها به لیگ اروپا می‌رساند.


ولفسبورگ این هفته مانند شیاطین سرخ در رقابت‌های داخلی ناکام بود و در خانه برابر بورسیا دورتموند تن به شکست 2 بر یک داد. این تیم اما در صورت متوقف کردن میهمان انگلیسی‌اش می‌تواند جواز صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.


مصاف اتلتیکو و بنفیکا برای صدرنشینی
در شبی که منچستریونایتد به کسب پیروزی در خانه گرگ‌های آلمان محکوم است، در گروه C بنفیکا، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر پرتغال میزبان اتلتیکومادرید است.


هر دو تیم که صعودشان به مرحله یک هشتم نهایی از پیش مسجل شده است، 10 امتیاز هستند اما اتلتیکومادرید به خاطر باخت خانگی 2بر یکی که در پایان ماه سپتامبر برابر بنفیکا متحمل شد، پایین‌تر از این تیم پرتغالی در رده دوم جدول قرار دارد. اتلتیکومادرید تنها در یک صورت می‌تواند به صدر جدول صعود و به عنوان تیم اول گروه سوم صعود کند که میزبانش را شکست دهد. صدرنشینی در جدول برای مردان دیه‌گو سیمئونه مهم تلقی می‌شود، چون آنها را از رویارویی با تیم‌های اول سایر گروه‌های در مرحله یک هشتم نهایی نجات می‌دهد. تحقق این هدف اما فقط با کسب پیروزی حاصل می‌شود و حتی تساوی هم روخی بلانکو را در رده دوم نگه خواهد داشت.

برنامه کامل بازی‌‌های سه‌شنبه لیگ قهرمانان اروپا به شرح زیر است:


گروه A
پاری‌سن‌ژرمن - شاختار دونتسک
رئال مادرید - مالمو
* صعود رئال مادرید 13 امتیازی به عنوان تیم اول و پاری‌سن‌ژرمن 10 امتیازی به عنوان تیم دوم قطعی شده است. نبرد برای کسب سهمیه لیگ اروپا میان شاختار و مالموی (هر دو سه امتیازی) است.


گروه B
پی‌اس‌وی آیندهوون - زسکا‌مسکو
ولفسبورگ - منچستریونایتد
* در این گروه ولفسبورگ با 9 امتیاز، منچستریونایتد با هشت امتیاز، پی‌اس‌وی آیندهوون با هفت امتیاز و زسکا مسکو با چهار امتیاز اول تا چهارم هستند و هنوز صعود هیچ تیمی قطعی نشد است.


گروه C
بنفیکا - اتلتیکومادرید
گالاتاسرای - آستانه
* در این گروه اتلتیکومادرید و بنفیکا (هر دو با 10 امتیاز) صعودشان را قطعی کرده‌‌اند و نبردشان برای صدرنشینی است. گالاتاسرای چهار امتیازی و آستانه سه امتیازی هم برای کسب سهمیه لیگ اروپا رقابت دارند.


گروه D
سویا - یوونتوس
منچسترسیتی - بورسیا مونشن‌گلادباخ
* یوونتوس 11 امتیازی و منچسترسیتی 9 امتیاز صعودشان را قطعی کرده و برای صدرنشینی رقابت دارند. مونشن‌گلادباخ پنج امتیازی و سویای سه امتیازی هم برای کسب سهمیه لیگ اروپا رقابت می‌کنند.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :