موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/29631 :کد

0

حزب الله عراق: پاسخ کوبنده ای به ترکیه خواهیم داد

  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۲۱
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -حزب الله عراق: پاسخ کوبنده ای به ترکیه خواهیم داد

همزمان با محکومیت نفوذ نظامیان ترکیه به خاک عراق، حزب الله عراق تاکید کرد در مقابل این اقدام ترکیه دست بسته نخواهد نشست.

همزمان با محکومیت نفوذ نظامیان ترکیه به خاک عراق، حزب الله عراق تاکید کرد در مقابل این اقدام ترکیه دست بسته نخواهد نشست.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه المسله، حزب الله عراق در واکنش به نفوذ نظامیان ترکیه به خاک عراق، در بیانیه ای اعلام کرد: در مقابل نفوذ نظامیان ترکیه به اراضی عراق، هرگز دست بسته نخواهیم نشست و پاسخ کوبنده ای به این نقض آشکار حاکمیت عراق خواهیم داد.

حزب الله عراق همچنین تاکید کرد: با «اشغالگری جدید» با منطق مقاومت که در آن هراس راهی ندارد تعامل خواهیم کرد.

 

در همین حال احزاب، اتحادیه میهنی کردستان به ریاست «جلال طالبانی» رئیس جمهوری پیشین عراق و جنبش التغییر عراق، در بیانیه های جداگانه نفوذ نظامیان ترکیه به خاک این کشور را محکوم و از این اقدام ترکیه با عنوان نقض آشکار حاکمیت عراق یاد کردند.

گردانهای «اهل الحق» عراق نیز در بیانیه ای اعلام کردند که شاخه اطلاعاتی این گروه اولین نهادی بود که از ورود نظامیان ترکیه به استان نینوا پرده برداشت. گردانهای اهل حق عراق همچنین هشدار دادند درصورتی که ترکیه نظامیان خود را از عراق خارج نکند، همه منافع ترکیه در عراق مورد هدف قرار خواهد گرفت.

 

گفتنی است ترکیه اخیرا شماری از نظامیان خود را که پیش از این عملا در اقلیم کردستان عراق حضور داشتند به منطقه «بعشیقه» در نزدیکی موصل منتقل کرده است.

بنا بر ادعای ترکیه، این نیروها با آگاهی ائتلاف مقابله با داعش در عراق مستقر شده اند و هدف آنها آموزش نیروهای عراقی است. این در حالی است که مقامات عراقی از این اقدام ترکیه به عنوان نقض حاکمیت این کشور یاد کرده اند.

 

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :