موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29648 :کد

0

ژنرال بازنشسته آمریکایی: جنگ سوریه اصلاً شبیه ویتنام نیست

  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۵
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -ژنرال بازنشسته آمریکایی: جنگ سوریه اصلاً شبیه ویتنام نیست

ژنرال بازنشسته آمریکایی و فرمانده سابق نیروهای ائتلافی در اروپا گفت برای حل بحران سوریه باید از یک ائتلاف قوی از کشورهای منطقه کمک گرفته شود.

ژنرال بازنشسته آمریکایی و فرمانده سابق نیروهای ائتلافی در اروپا گفت برای حل بحران سوریه باید از یک ائتلاف قوی از کشورهای منطقه کمک گرفته شود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، «وسلی کین کلارک» ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا می گوید حل بحران سوریه تنها با مشارکت کشورها و تعیین وضعیت دولت بشار اسد ممکن خواهد بود.

این ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا اعتقاد دارد حمله همه جانبه کشورها در سوریه علیه داعش باید با هماهنگ و تشکیل یک ائتلاف قوی صورت گیرد.

 

وسلی کلارک فرمانده سابق نیروهای ائتلاف آمریکا و ناتو در اروپا تاکید کرد برای رسیدن به هدف حل بحران سوریه آمریکا باید با روسیه همکاری و هماهنگی کاملی داشته باشد و قبل از هر کاری سرنوشت بشار اسد در دولت آینده مشخص شود.

 

وی افزود جنگ در سوریه به هیچ وجه شبیه جنگهای گذشته آمریکا در ویتنام، عراق و افغانستان نیست چون در اینجا باید حمله نظامی همراه روش های دیپلماتیک همراه شود.

وی همچنین بر لزوم همکاری و توافق کشورهای ایران، عربستان و ترکیه بر سر مسائل سوریه تاکید کرد و گفت این تنها راه ممکن برای ایجاد یک ائتلاف قوی علیه داعش است.

 

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :