موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29871 :کد

0

نشست کارشناسی انجمن کنترل تسليحات آمريکا درباره «پی.اِم.دی»

  ﺳﻪشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ — ۰۱:۰۹
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -نشست کارشناسی انجمن کنترل تسليحات آمريکا درباره «پی.اِم.دی»

انجمن کنترل تسلیحات آمریکا از تصمیم خود برای برگزاری نشست کارشناسی پیرامون ابعاد احتمالی نظامی در برنامه هسته ای ایران موسوم به «پی.اِم.دی» در پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

انجمن کنترل تسلیحات آمریکا از تصمیم خود برای برگزاری نشست کارشناسی پیرامون ابعاد احتمالی نظامی در برنامه هسته ای ایران موسوم به «پی.اِم.دی» در پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، انجمن کنترل تسلیحات آمریکا اعلام کرد قصد دارد نشست کارشناسی را پیرامون ابعاد احتمالی نظامی در برنامه هسته ای ایران برگزار نماید.

پایگاه اینترنتی این انجمن در این باره اعلام کرد: نشست کارشناسی بررسی ابعاد احتمالی نظامی در برنامه هسته ای ایران موسوم به «پی.اِم.دی» دهم دسامبر مصادف با پنجشنبه هفته جاری (۱۹ آذر ماه) برگزار می گردد.


شایان ذکر است، چهارشنبه گذشته (دوم دسامبر) «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش «پی.اِم.دی» خود را برای تصمیم گیری در نشست ۱۵ سپتامبر (۲۴ آذرماه) شورای حکام آژانس تهیه و در اختیار آنان گذاشت.


اعضاء شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است در این نشست درباره بسته شدن این موضوع تصمیم گیری کنند.

خبرگزاری رویترز ساعاتی پیش در این باره اعلام کرد که ایران بسته شدن پرونده موسوم به ابعاد احتمالی نظامی (پی.اِم.دی) در فعالیت های هسته ای خود در شورای حکام آژانس را به عنوان پیش شرطی برای تحقق تمامی وعده های خود اعلام کرده است.


«ولادیمیر ورونکوف» نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی که امروز پس از دیدار با نمایندگان ایران، آمریکا، چین، فرانسه، انگلیس، آلمان و اتحادیه اروپا در «وین» پایتخت اتریش سخن می گفت، در این خصوص اعلام کرده بود: به عقیده ما بر اساس ارزیابی نهایی شورای حکام، مسأله موسوم به «پی.اِم.دی» باید بسته شود.

 

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :