موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/29874 :کد

0

۱+۵ در پیش‌نویس قطعنامه‌ای خواستار بسته شدن پرونده PMD شدند

  ﺳﻪشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ — ۰۱:۴۸
تعداد بازدید : ۲۸۷   
 تحلیل ایران -۱+۵ در پیش‌نویس قطعنامه‌ای خواستار بسته شدن پرونده PMD شدند

اعضای گروه ۱&#۴۳;۵، در پیش‌نویس قطعنامه‌ای که قرار است به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شود، خواستار بسته شدن پرونده ایران شده‌اند.

اعضای گروه 1+5، در پیش‌نویس قطعنامه‌ای که قرار است به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شود، خواستار بسته شدن پرونده ایران در موضوع ادعایی موسوم به «ابعاد نظامی احتمالی» برنامه هسته‌ای ایران یا PMD شده‌اند.


 

به گزارش تحلیل ایران، آمریکا و سایر اعضای گروه 1+5، در متن پیش‌نویس قطعنامه‌ای که قرار است به شورای حکام ارائه شود، خواستار بسته شدن پرونده ایران در موضوع ادعایی موسوم به «جنبه‌های نظامی احتمالی» برنامه هسته‌ای ایران یا PMD شده‌اند.

 

این خبر را آسوشیتدپرس، بامداد سه‌شنبه بر اساس نسخه‌ای از این سند که طبق ادعاها در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته منتشر کرده است. 

این خبر پس از پایان یافتن نشست کمیسیون مشترک ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ اعلام می‌شود. هدف از این نشست توافق درباره پیش‌نویس قطعنامه این گروه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بود. 

 

نشست روز دوشنبه پنج روز بعد از گزارشی تشکیل می‌شد که «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره PMD منتشر کرده بود. 

شورای حکام قرار است روز 15 دسامبر درباره پیش‌نویس قطعنامه‌ای که اعضای 1+5 درباره پرونده PMD ایران ارائه می‌کند تصمیم‌گیری کند. 

جمهوری اسلامی ایران در چارچوب «نقشه راه» مورد توافق با آژانس متعهد به پاسخگویی به همه پرسش‌های این نهاد نظارتی هسته‌ای سازمان ملل متحد درباره برنامه هسته‌ایش شده بود. این نقشه راه در تیر ماه امسال و ساعاتی پیش از اعلام توافق جامع اتمی در وین، اعلام شد.

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :