موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دستگاه قضایی

a/29889 :کد

0

درخواست ضرر و زیان بانک مسکن از بابک زنجانی

  ﺳﻪشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۹
تعداد بازدید : ۷۴۲   
 تحلیل ایران -درخواست ضرر و زیان بانک مسکن از بابک زنجانی

وکیل مدافع بانک مسکن در پرونده متهمان نفتی که ۶۵ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو از بابک زنجانی طلب دارد گفت: بانک مسکن قصد دارد نسبت به دریافت ضرر و زیان طلب خود، دادخواستی را علیه زنجانی به دادگاه ارائه کند.

وکیل مدافع بانک مسکن در پرونده متهمان نفتی که ۶۵ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو از بابک زنجانی طلب دارد گفت: بانک مسکن قصد دارد نسبت به دریافت ضرر و زیان طلب خود، دادخواستی را علیه زنجانی به دادگاه ارائه کند.


به گزارش تحلیل ایران، جواد احمدی‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد که طی روزهای آتی دادخواست مطالبه ضرر و زیان را به شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران که هم اکنون مشغول رسیدگی به اتهامات سه متهم اصلی پرونده است، تقدیم می‌کند.


وکیل بانک مسکن طلب این بانک از بابک زنجانی را 65 میلیون و 500 هزار یورو عنوان کرد و گفت: متهم مدعی است به همین میزان از بانک مسکن طلب دارد در حالی که به خواسته خودش، بدهی یک شرکت به بانک را پرداخت کرده و در عوض، وثایق آن شرکت به وی منتقل شده است.

 

احمدی‌پور یادآور شد: وثایق منتقل شده به متهم هم اکنون به دستور بازپرس پرونده در توقیف است.

بابک زنجانی در جلسات دادگاه مدعی شده بود، با مراجعه مسئولان بانک مسکن به دفترش، 65 میلیارد تومان به صورت دستی برای حل مشکل این بانک پرداخت کرده است. 

بیستمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی، فردا (سه‌شنبه) در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار می‌شود.

 

بر اساس این گزارش، در جلسات گذشته، ضمن قرائت کیفرخواست سه متهم پرونده توسط نماینده دادستان، وکلای سازمان‌های شاکی شامل شرکت نفت، بانک مسکن و سازمان تامین اجتماعی به قرائت شکایت خود از متهمان پرداخته  و سپس بابک زنجانی و وکیل مدافع وی، دفاعیات شان را ارائه کردند. 


پس از پایان دفاعیات بابک زنجانی، نماینده دادستان تهران نسبت به اظهارات مطرح شده از سوی زنجانی و موکلش پاسخ داد و سپس م.ش متهم ردیف دوم پرونده، دفاعیات خود را ارائه کرد. دفاعیات م.ش در جلسه نوزدهم دادگاه پایان یافت.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :