موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/29968 :کد

0

کابوس ملی‌پوشان فوتبال ایران چیست؟

  ﺳﻪشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۵
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -کابوس ملی‌پوشان فوتبال ایران چیست؟

این روزها که فو‌تبا‌ل دنیا از سیستم "تابش نور مصنوعی" در فصول سرد برای نگهداری زمین‌های چمن استفاده می‌کند، فو‌تبا‌ل ایران اندرخم پوشش کچلی‌های زمین چمن اصلی کمپ تیم‌های ملی است!

 

این روزها که فو‌تبا‌ل دنیا از سیستم "تابش نور مصنوعی" در فصول سرد برای نگهداری زمین‌های چمن استفاده می‌کند، فو‌تبا‌ل ایران اندرخم پوشش کچلی‌های زمین چمن اصلی کمپ تیم‌های ملی است!

به گزارش تحلیل ایران،  زمین اصلی کمپ تیم‌های ملی فو‌تبا‌ل که مکان تمرین ملی‌پوشان است نه تنها در این برهه زمانی که چند سالی است از وضعیت بسیار نامناسبی برخوردار است. این چمن ناهموار و سخت در اکثر نواحی خود به اصلاح "کچلی"‌هایی دارد که شرایط فو‌تبا‌ل بازی کردن را بسیار دشوار می‌کند. زمین چمن "اساس" کار است درست مشابه توپ، این‌ها ابزارهایی هستند که بدون آن‌ها توسعه و پیشرفت امکان ناپذیر است.


از ورزشگاه آزادی که بگذریم تقریبا هیچ زمین چمن خوبی در ایران وجود ندارد، نکته‌ای که اهمیت بسیار بالایی دارد این است که تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران تنها نمایش خود را در ورزشگاه آزادی به روی پرده می‌برد، اما آن‌چه حتی بیش از زمین ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی اهمیت دارد زمین تمرین تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل است؛ زمینی که به یک پارک کوچک محله‌ای شبیه است تا زمین تمرین تیم اول رنکینگ فیفا در آسیا.

سرمربی پرتغالی تیم ‌ملی بارها و بارها و ملی‌پوشان به دفعات از شرایط نامطلوب زمین اصلی کمپ نالید‌ه‌اند؛ زمینی که با درصد بالا احتمال مصدومیت را افزایش می‌دهد و امکان ارسال پاس‌های زمینی که دچار نوسانات نشود در آن تقریبا برابر صفر است.

کمپ تیم‌های ملی فو‌تبا‌ل ایران شامل سه باب زمین است؛ زمین شماره "یک" یا زمین "اصلی" و زمین شماره "دو" که هر کدام به ابعاد 190 در 70 متر مربع بوده و چمن طبیعی هستند. علاوه بر این در این مجموعه یک باب زمین چمن مصنوعی به ابعاد 43 در 25 متر مربع وجود دارد. هر چند زمین چمن مصنوعی از کیفیت بالایی برخوردار است، اما زمین‌های اصلی و شماره "دو" به شدت در وضعیت نامطلوبی قرار دارند.

در گزارش و تصویر اختصاصی ایسنا که برای اولین بار وضعیت بسیار نامناسب زمین چمن اصلی کمپ تیم‌های ملی فو‌تبا‌ل ایران را نمایان کرده، به وضوح نقاط دارای ایراد این زمین به تصویر کشیده شده است. از خشکی تا زردی زمین در گوشه‌های مختلف گرفته تا چاله‌هایی که نه تنها در اطراف که در میانه میدان نیز تعداد فراوان ایجاد شده و سطح زمین به خاک و گل و لای رسیده است.

این زمین برای بازسازی و ترمیم به مدت زمان زیادی نیاز دارد، شاید اگر شروع کار به زودی صورت گیرد با تلاشی چند برابر و صرف هزینه‌ بتوانیم این زمین را برای ر‌قا‌بت های مرحله بعدی انتخابی جا‌م جها‌نی 2018 روسیه در شهریور ماه سال آینده برسانیم، در ذیل می توانید تصاویر دیگری از زمین چمن اصلی کمپ تیم‌های ملی را ببینید.

منبع: ایسنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :