موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/30036 :کد

0

مادورو خواستار بازسازی انقلاب بولیواری ونزوئلا شد

  ﺳﻪشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -مادورو خواستار بازسازی انقلاب بولیواری ونزوئلا شد

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا بدنبال شکست در انتخابات پارلمانی، در جلسه ای با وزیران، استانداران و نمایندگان حزب دولت، بازسازی انقلاب بولیواری را خواستار شد.

به گزارش تحلیل ایران ، مادورو که پیشنهاد ایجاد یک برنامه جدید کاری را با همه سازمان ها و جنبش های اجتماعی داد، از برگزاری «یک روز بحث جامع با ملت ونزوئلا برای تقویت و بازسازی انقلاب بولیواری به عنوان میراث هوگو چاوز» دفاع کرد.


مادورو از طریق یک بیانیه که وزارت امور خارجه ونزوئلا منتشر کرد، توضیح داد روش کاری جدید بر اساس «واقعیت و صداقت بیشتری که ملت سزاوار آن است»، انجام خواهد گرفت.


در این رابطه، وی همه نمایندگان و سخنگویان جنبش های اجتماعی را به یک جلسه ویژه برای بحث و وحدت نیروها فراخواند تا در مقابل آنچه که 'حمله نئولیبرال ها' خواند که به گفته او باعث یک جنگ اقتصادی شده که فقط انقلاب می تواند آن را حل کند، بایستند.


انتخابات پارلمانی ونزوئلا روز یکشنبه ششم دسامبر (پانزدهم آذر) تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. پس از شمارش رای ها مشخص شد که ائتلاف حزب های مخالف دولت موسوم به «اتحاد دموکراتیک» توانست از مجموع 167 کرسی پارلمان 99 کرسی را به دست آورد. حزب اتحاد سوسیالیست به رهبری «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری این کشور تنها 46 کرسی را از آن خود کرد.


حزب حاکم ونزوئلا برای نخستین بار از سال 1999 میلادی اکثریت پارلمان را از دست داد؛ موضوعی که مادورو آن را «نتیجه ای ناگوار» خواند و بناچار شکست را پذیرفت.


حل مشکلات مالی و اقتصادی برای مردم ونزوئلا بیش از هر معیار دیگری حایز اهمیت است.

 

نظرسنجی هایی که پیش از انتخابات پارلمانی انجام گرفت حاکی از آن بود که از زمان مرگ چاوز در سال 2013 تاکنون، حزب اتحاد سوسیالیست با کاهش محبوبیتی 30 درصدی روبه رو شده است.

منبع:ایرنا

                               

ونزوئلا     جنگ     اقتصاد     پارلمان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :