موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/30081 :کد

0

همکاریهای پستی ایران و افغانستان وارد فاز اجرایی می شود

  ﺳﻪشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -همکاریهای پستی ایران و افغانستان وارد فاز اجرایی می شود

توسعه همکاریهای پستی ایران و افغانستان در حاشیه بازدید وزیر مخابرات افغانستان از شرکت پست ایران، وارد فاز اجرایی شد.

توسعه همکاریهای پستی ایران و افغانستان در حاشیه بازدید وزیر مخابرات افغانستان از شرکت پست ایران، وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش تحلیل ایران، عبدالرزاق وحیدی وزیر مخابرات و فناوری اطلاعات افغانستان ضمن بازدید از شرکت پست ایران، از نزدیک با توانمندی بخش پستی کشورمان آشنا شد.


در این دیدار که با تاکید طرفین بر گسترش همکاری‌های پستی دو جانبه همراه بود، وحیدی وجود فساد گسترده در انجام امور دولتی را از معضلات کشورها خواند و یادآور شد: اساسی ترین راهکار برای مرتفع کردن این معضل، حضور پست به عنوان یک رابط تعریف شده و نماینده رسمی دولت است.


وزیر مخابرات افغانستان با اشاره به قرابت های فرهنگی دو کشور و تاکید بر گسترش روابط بین پست دو کشور، اظهار امیدواری کرد: پست افغانستان در آینده از تجارب و توانایی پست ایران استفاده کند.


در این دیدار، حسین مهری مدیرعامل پست ایران، با اشاره به مراودات بین دو کشور و جلسات مشترک در زمینه توسعه همکاری های پستی، از آمادگی پست ایران جهت انتقال تجارب موفق خود در زمینه‌های مختلف پستی به افغانستان خبر داد.


وی افزود: پست ایران آمادگی دارد با کشور افغانستان در زمینه برقراری سرویس‌های الکترونیک از جمله خرید و فروش الکترونیک، ایمیل پستی، سیستم نرم‌افزار جامع قبول و سایر سرویس‌های مبتنی بر اینترنت همکاری کند.


مهری با اشاره به اجرای طرح کلان ملی GNAF در ایران و به روزرسانی اطلاعات مکانی ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نقطه روستایی و شهری اضافه کرد: براساس این طرح به تمامی مکان های کشور یک طول و عرض جغرافیایی اختصاص داده خواهد شد و آدرس های کشور یگانه و استاندارد می شود و تمامی سازمان ها  و نهادها ملزم به تبعیت از این آدرس واحد می شوند. به دنبال این طرح، فناوری های مهم و ضروری GIS، سرویس های مبتنی بر اطلاعات مکان محور و ISIC یا طبقه بندی مشاغل و کسب و کار در کشور پیاده سازی خواهد شد.


وی با اشاره به نقش پست در کشورهای توسعه یافته اظهار امیدواری کرد در ایران و افغانستان نیز تمامی امور مردم با استفاده از ظرفیت های بالای شبکه پست انجام شود. در پایان نیز طرفین توافق کردند تفاهم‌نامه‌ای را درخصوص موارد مطروحه تنظیم تا در حضور وزرای دو کشور به امضا رسانند.

منبع: خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :