موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/30106 :کد

0

مذاکرات محرمانه ایران و عربستان سعودی با میانجیگری عمان

  ﺳﻪشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۸
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -مذاکرات محرمانه ایران و عربستان سعودی با میانجیگری عمان

یک روزنامه فرامنطقه‌ای مدعی شده است ایران و عربستان سعودی با میانجیگری عمان در حال مذاکره درباره برخی مسائل منطقه از جمله سوریه، یمن و عراق هستند.

یک روزنامه فرامنطقه‌ای مدعی شده است ایران و عربستان سعودی با میانجیگری عمان در حال مذاکره درباره برخی مسائل منطقه از جمله سوریه، یمن و عراق هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه رای‌الیوم به نقل از برخی منابع موثق ادعا کرد مذاکرات سری در مسقط بین ایران و عربستان سعودی با نظارت دولت عمان با هدف دستیابی به راهکارها و تفاهم‌هایی درباره برخی مسائل منطقه‌ای به‌ویژه سوریه، یمن و عراق در حال انجام است.

 

این منابع افزودند، طرفین ایرانی و سعودی بر ادامه این مذاکرات تأکید دارند. این مذاکرات در صورت بروز اختلافات در برخی پرونده‌ها، به بررسی پرونده‌های بسیار ساده منتقل می‌شود و سپس بررسی مسائل بسیار پیچیده ازسر گرفته خواهد شد.

 

طبق ادعای این منابع، توافق برای برگزاری کنفرانس ژنو بین طرف‌های درگیر یمنی و نیز توافق آتش‌بس قبل از این نشست، نتیجه این تفاهم‌های ایران و عربستان سعودی است.

 

این خبر در حالی منتشر می‌شود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن، صبح امروز- سه‌شنبه- اعلام کرد طرف‌های درگیر همزمان با برگزاری مذاکرات صلح به میانجیگری سازمان ملل متحد در سوئیس، آماده اجرای آتش‌بس یک هفته‌ای هستند.

 

«عبدالملک المخلافی» گفت: «توافقنامه آتش‌بس از پانزدهم دسامبر (24 آذر) همزمان با آغاز مذاکرات صلح اجرا خواهد شد.»

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :