موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/30179 :کد

0

باید آزمایش موشکی ایران را متوقف کرد/اوباما فقط لفاظی می‌کند

  چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۵۵
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -باید آزمایش موشکی ایران را متوقف کرد/اوباما فقط لفاظی می‌کند

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر خواستار مقابله جدی با برنامه موشکی ایران شد و دولت اوباما را به انفعال در برابر تهران متهم کرد.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر خواستار مقابله جدی با برنامه موشکی ایران شد و دولت اوباما را به انفعال در برابر تهران متهم کرد.


 

به گزارش تحلیل ایران، سناتور «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا روز سه‌شنبه توقف آزمایش‌های موشکی ایران را خواستار شد و آن را مغایر با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست.

روز گذشته برخی مقامات آمریکایی مدعی شدند که ایران اخیرا یک موشک بالستیک میان برد را تست کرده است. واشنگتن گفته است که این مسئله را به کمیته تحریم‌های سازمان ملل ارجاع می‌کند.

 

به نوشته پایگاه «واشنگتن اگزمینر»، کورکر در بیانیه‌ای به این مسئله واکنش نشان داده و گفته است: «ایران قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند، چون می‌داند که نه دولت و نه شورای امنیت سازمان ملل کاری انجام نخواهند داد. دولت هم فلج مانده و تنها با لفاظی‌های توخالی و ابراز نگرانی و محکومیت پاسخ می‌دهد.»

 

وی افزود: «تداوم موارد نقض بدون تبعات به نگرانی‌های موجود در مورد اینکه ایران پس از رفع تحریم‌ها دست بالا را پیدا می‌کند، اعتبار می‌بخشد. وقتی نمی‌توانیم به موارد آشکار نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل واکنش نشان دهیم، نمی‌توان باور کرد که سازمان ملل و دولت اوباما در پاسخ به نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران، تحریم‌ها را بازمی‌گردانند.»

سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل پیش از این گفته است که واشنگتن مسئله آزمایش موشکی ایران را «به صورت جدی» مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :