موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/30217 :کد

0

پارلمان جدید خالی از معارضان واقعی

  چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۹
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -پارلمان جدید خالی از معارضان واقعی

«معصوم مرزوق» معاون وزیر اسبق خارجه مصر گفت: اعضای حزب منحله مبارک با پرداخت رشوه بر پارلمان جدید مصر سیطره یافتند و پارلمان جدید خالی از معارضان واقعی نظام است.

 «معصوم مرزوق» معاون وزیر اسبق خارجه مصر گفت: اعضای حزب منحله مبارک با پرداخت رشوه بر پارلمان جدید مصر سیطره یافتند و پارلمان جدید خالی از معارضان واقعی نظام است.

 

به گزارش تحلیل ایران،«معصوم مرزوق»، معاون وزیر اسبق خارجه مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره اظهار داشت: پارلمان جدید مصر خالی از معارضان واقعی نظام است و این امر بر خواسته‌هایی از ملت که مغایر با سیاست‌های نظام باشد، تاثیرگذار خواهد بود.

اعضای حزب منحل مبارک با رشوه وارد پارلمان شدند

وی با اشاره به اینکه یک پارلمان قوی شامل حضور مخالفان است، گفت: این اعضای حزب منحل مبارک و تجار و سرمایه‌داران هستند که با پرداخت رشوه بر پارلمان جدید مصر سیطره یافتند و بیش‌تر آنهایی که به پارلمان راه یافتند، اعلام کردند که پشتیبان سیاسی عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور کشورشان هستند.

مرزوق با تاکید بر اینکه نمایندگان مستقل در پارلمان هم هیچ برنامه‎ای ندارد، گفت: در پارلمان جدید شاهد چهار ائتلاف خواهیم بود و آن هم ائتلاف‌هایی که از چهار فهرست پیروز در انتخابات تشکیل می‌شود، بنابراین ارتباط محکمی بین اعضای این فهرست‌ها وجود نخواهد داشت، چون نامزدها برای راه یافتن به پارلمان وارد یک فهرست شده بودند، نه ایکه واقعا رابطه سیاسی قوی بین آنها وجود داشته باشد.

این رهبر جریان مردمی مصر گفت: بیش‌تر ملت مصر مخالف پارلمان جدید هستند و گواه آن هم حاضر نشدن پای صندوق‌های رای است و اگر سهم مشارکت مردمی را در این انتخابات آن گونه که دولت گفته 28 درصد بدانیم، می‌ماند اکثریتی که در انتخابات شرکت نکردند چون با نظام و حکومت موافق نیستند.

مرزوق گفت: ما از دولت انتظار داشتیم با وضع قوانینی مانع مشارکت اعضای حزب منحل ملی در انتخابات شوند اما موافقی صورت نگرفت.

انتخابات پارلمانی اخیر مصر با پیروزی بزرگ فهرست «فی حب مصر» و همچنین نمایندگان مستقل مورد حمایت نظام السیسی و طرفداران حزب منحل ملی همراه شد.

سرکوب گسترده احزاب و شخصیت‌های مخالف در مصر باعث شده تا رای دهندگان مصری در انتخابات پارلمانی این کشور، گزینه‌های چندانی برای انتخاب نداشته باشند و همین امر موجب شکست اندک مخالفان در انتخابات این کشور شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :