موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت

a/30247 :کد

0

باید زودتر به مردم هشدار داده می‌شد

  چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -باید زودتر به مردم هشدار داده می‌شد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: ۲ تیم از کمیسیون بهداشت مجلس به استان‌های درگیر این بیماری اعزام می‌شوند.

به گزارش تحلیل ایران،عبدالرحمن رستمیان در گفت‌وگو با فارس، در مورد آنفلوآنزای ایجاد شده در کرمان اظهار داشت: ویروس منتشر می‌‌شود و کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد. ویروس آنفلوآنزا در حال حاضر در برخی از استان‌ها شیوع یافته و فصل سرما نیز به طور کلی این ویروس‌ها را افزایش می‌دهد، بنابراین باید از شیوع فردی آنفلوآنزا جلوگیری کرد تا مانع از انتقال به سایر افراد شویم.

 

وی با اشاره به اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا از شدت این ویروس می‌کاهد، افزود: البته همه افراد نیاز به این واکسن نداشته و بیشتر برای اطفال، زنان باردار و افرادی که دارای بیماری زمینه‌‌ای بوده و عمل پیوند انجام داده‌اند، توصیه می‌شود.

 

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه اطلاع‌رسانی بهترین روشی است که می‌توان شیوع فردی آنفلوآنزا را کاهش داد، گفت: هر چه سریعتر مردم با علائم و راه‌های مقابله با آنفلوآنزا آشنا شوند در پیشگیری از شیوع این بیماری موفق‌تر بوده‌ایم.

 

رستمیان تصریح کرد: وزارت بهداشت هشدار به مردم را از طریق آموزش باید زودتر آغاز و جهت توانمندسازی مردم در مقابل این بیماری اقدام می‌کرد. البته وزارت بهداشت در این رابطه درگیر بوده و سریع بیمارستان‌ها را در این رابطه تجهیز کرده است.

 

وی درمورد اینکه برخی اذعان دارند که شیوع آنفلوآنزا در برخی از استان‌ها از طریق گوشت و مرغ آلوده انجام گرفته است تاکید کرد: آنفلوآنزا نوعی ویروس بوده که از طریق هوا منتقل می‌شود و باکتری نیست که بتوان گفت از طریق گوشت و مرغ آلوده ایجاد شده است، بنابراین موضوعی که گفته شده علل شیوع آنفلوآنزا از طریق گوشت و مرغ آلوده بوده است کاملا غلط است و هیچ مستندی در این زمینه وجود ندارد.

 

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در رابطه با بیماری آنفلوآنزا در کمیسیون بهداشت توضیحاتی ارائه کرده است، اعلام کرد: دو تیم از کمیسیون بهداشت به همراه برخی از اعضای وزارتخانه راهی استان‌های درگیر که آنفلوآنزا در آنجا شدت یافته است می‌شود و گزارش خود را تا یکشنبه هفته آینده به مجلس ارائه می‌کنند.

 

رستمیان درمورد اینکه آیا شیوع ویروس آنفلوآنزا نیاز به تعطیلی مدارس دارد، خاطر نشان کرد: این موضوع نیاز به بررسی کارشناسی داشته و فعلا صحبتی از این مسئله در میان نیست.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

آنفلوآنزا     بهداشت     مجلس     ویروس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :