موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/30261 :کد

0

درخواست عبدالله صالح از سازمان ملل

  چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -درخواست عبدالله صالح از سازمان ملل

رئیس جمهور سابق یمن اعلام کرد: سازمان ملل باید قطعنامه‌ای را در خصوص آتش بس دائم و خروج نیروهای مهاجم از خاک یمن تصویب کند.

 

رئیس جمهور سابق یمن اعلام کرد: سازمان ملل باید قطعنامه‌ای را در خصوص آتش بس دائم و خروج نیروهای مهاجم از خاک یمن تصویب کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن ضمن استقبال از آتش بس در کشور جنگ زده‌اش از سازمان ملل خواست تا اقداماتی را برای حفظ دائمی این آتش بس اتخاذ کند.

اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل در یمن اخیرا گفت: طرفین درگیر در یمن با آغاز مذاکرات صلح بدون هیچ پیش شرطی موافقت کردند و قرار است این مذاکرات 15 دسامبر سال جاری میلادی (24 آذر) در سوئیس برگزار شود. تمامی طرفین درگیری یمن باید آتش بسی را تدوین و آن را حفظ کند.

علی عبدالله صالح در صفحه فیس بوک خود نوشت: ما در حزب کنگره مردمی از این اقدام سازمان ملل برای پایان فوری اقدامات تهاجمی و خشونت آمیز علیه کشور و مردم مان و درگیریهای داخلی استقبال می‌کنیم.

وی افزود: سازمان ملل باید قطعنامه‌ای رادر خصوص این آتش بس دائمی و خروج نیروهای مهاجم از خاک یمن اتخاذ کند.یمن در درگیری نظامی میان نیروهای عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری این کشور و حوثی‌ها که از طرف نیروهای نظامی وفادار به علی عبدالله صالح حمایت می‌شوند گرفتار شده است.از اواخر مارس سال گذشته میلادی ائتلافی تحت رهبری عربستان سعودی به درخواست هادی حملات هوایی را علیه مواضع حوثی‌ها آغاز کرده است.
 منبع: ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :