موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/30341 :کد

0

عربستان ۲شهروند این کشور را به اعدام و زندان محکوم کرد

  چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۹
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -عربستان ۲شهروند این کشور را به اعدام و زندان محکوم کرد

دادگاه ویژه جنایی عربستان اتهام های بی اساسی را به ۲ شهروند عربستانی نسبت داد و آنان را به اعدام و حبس طولانی مدت محکوم کرد.

دادگاه ویژه جنایی عربستان اتهام های بی اساسی را به 2 شهروند عربستانی نسبت داد و آنان را به اعدام و حبس طولانی مدت محکوم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی نبأ، دادگاه عربستان این 2 فرد را به قیام علیه ولی امر ( شاه سعودی) و تلاش برای برهم زدن امنیت و فتنه انگیزی و شرکت در اجتماع های آشوب برانگیز در استان القطیف متهم کرد.

 

در حکم دادگاه آمده است: متهم ردیف شماره یک به مقر پلیس تاروت 3 بار تیراندازی کرده است و سعی داشته تا سیلندر گاز را در نزدیکی مرکز پلیس منفجر کند و به سوی خودروهای زرهی نیروهای امنیتی و ساختمان دادگاه القطیف شیشه های آتش زا پرتاب کرده است.

 

این فرد متهم همچنین بر اساس این حکم بارها در خصوص نحوه تیراندازی با مسلسل و 7 تیر آموزش دیده است و در ایجاد آشوب مشارکت کرده است.

 

همچنین دادگاه با صدور حکمی فرد متهم ردیف شماره 2 را به مدت 25 سال زندان محکوم کرد. وی همچنین به همین مدت از سفر به خارج از کشور منع شده است .

 

دادگاه مدعی شد که این فرد دو بار اسلحه با خود حمل کرده است تا از آن علیه نیروهای پلیس استفاده کند. وی همچنین به سوی دادگاه القطیف و خودروهای پلیس کوکتل مولوتوف پرتاب کرده و علیه دولت شعار سر داده است و به عوامل اجتماع های آشوب برانگیز پوشش داده است.

 

حرکت مردمی در القطیف در اوایل سال 2011 تحت تاثیر موج اعتراض های گسترده در جهان عرب آغاز شد.

 

هزاران تن از شهروندان عربستانی در این اعتراض های مسالمت آمیز خواستار آزادی زندانیان سیاسی و انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی شدند اما مقام های سعودی با کشتار و سرکوب به این اعتراض ها برخورد کردند و با نسبت دادن اتهام های ساختگی دهها تن از آنان را دستگیر کردند.

منبع:ایرنا

                               

دادگاه     عربستان     زندان     اعدام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :