موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/30372 :کد

0

دستگاه کمباین پنبه امسال به بهره برداری می رسد

  چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۳
تعداد بازدید : ۶۳۶   
 تحلیل ایران -دستگاه کمباین پنبه امسال به بهره برداری می رسد

مدیر مرکز طرح های کلان ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دستگاه کمباین پنبه که یک طرح کلان ملی در معاونت علمی است امسال به بهره برداری می رسد.

مدیر مرکز طرح های کلان ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دستگاه کمباین پنبه که یک طرح کلان ملی در  معاونت علمی است امسال به بهره برداری می رسد.

پیمان صالحی به خبرنگار مهر گفت: با توجه به اینکه پنبه در ایران دست چین می شود و زمان زیادی برای این کار صرف می شود، محققان در کشور توانستند دستگاهی را برای رفع این مشکل طراحی و بسازند.

 

وی با بیان اینکه این طرح کلان ملی در حال اخذ استاندارد های لازم است، افزود: دستگاه کمباین پنبه، پنبه چینی را به صورت مکانیزه انجام می دهد.

 

صالحی گفت: تا کنون نمونه خارجی کمباین پنبه در کشور مورد استفاده قرار می گرفت و ما در کشور نمونه داخلی نداشته ایم.

 

به گفته وی، دستگاه کمباین پنبه امسال به بهره برداری می رسد و امیدواریم که به مرحله تجاری سازی نیز برسد.

 

مدیر مرکز طرح های کلان ملی گفت: ماشين‌های برداشت پنبه در دنيا از دو نوع وش چين(picker) و غوزه چين(stripper) هستند كه هر يک برای مزارع و شرايط خاص خود كاربرد دارند كه هر دوی اين ماشين ها در اين طرح ساخته شده اند.

 

وی عنوان کرد: اولين و مهم‌ترين اثر ساخت اين دستگاه در كشور كاهش هزينه توليد و سهولت برداشت پنبه توسط كشاورزان است و قطعا اين كار منجر به افزايش سطح زير كشت خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :