موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علوم و فناوری

a/30383 :کد

0

ضرورت توجه به ایده‌های علمی

  چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۳
تعداد بازدید : ۳۳۳   
 تحلیل ایران -ضرورت توجه به ایده‌های علمی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر ضرورت توجه به ایده‌های علمی از سوی محققان و پژوهشگران گفت: باید زمینه استفاده کاربردی از این ایده‌های برتر علمی بیش از پی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر ضرورت توجه به ایده‌های علمی از سوی محققان و پژوهشگران گفت: باید زمینه استفاده کاربردی از این ایده‌های برتر علمی بیش از پیش فراهم شود.

 

به گزارش  تحلیل ایران   ، خسرو پیری ظهر امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه پژوهش و فناوری که در هفته پژوهش در استان البرز برگزار شده بود اظهار داشت: نقش پژوهش و تحقیق در رشد و توسعه علمی و همه‌جانبه کشور بر کسی پوشیده نیست.


وی تأکید کرد: با توجه به اینکه ما در کشور دارای استعدادهای بسیاری در حوزه‌های مختلف هستیم باید مسیر رشد و پیشرفت این افراد را فراهم کرده و در شکوفا شدن بیشتر استعدادهای آنان تلاش خود را دو چندان نماییم.


مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه این افراد دارای ایده‌های برتر علمی هستند که میتواند نقش مهمی را در اعتلا و پیشرفت کشور داشته باشد افزود: در این راستا باید ایده‌های برتر علمی را در مراکز رشد و فناوری مورد استفاده قرار دهیم.


وی بیان داشت: غربالگری در ایده‌های ارائه شده انجام می‌شود که در این راستا طی ماه‌های گذشته این غربالگری از 2600 ایده علمی ارائه شده انجام شده است.


به گفته پیری 10 ایده از طرح‌های ارائه شده برتر معرفی شده‌اند که به مراکز رشد و فناوری معرفی می‌شوند.


وی تأکید کرد: البته از دیگر ایده‌های ارائه شده نیز استفاده می‌شود و بدان معنا نیست که آنها قابل قبول نیستند.


پیری در ادامه سخنان خود به ظرفیت‌های علمی موجود در این استان اشاره کرد و بیان داشت: استان البرز از لحاظ وجود مراکز علمی و دانشگاهی در رتبه بسیار خوبی نسبت به دیگر استان‌های مختلف کشور قرار دارد لذا می‌توان با استفاده از این مراکز به توسعه و پیشرفت بیشتری رسید.


مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه نیز گامی مهم در جهت تحقق اهداف مورد نظر بوده است و نشان‌دهنده فعالیت دقیق و درست پژوهشگران و محققان در این استان است.


وی شناسایی توانمندی‌های پژوهشی در استان البرز را از دیگر مزایای برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای معرفی دستاوردهای علمی و تحقیقاتی در این استان به شمار می‌رود.


گفتنی است در مراسم اختتامیه نمایشگاه فناوری و پژوهش در استان البرز از 60 پژوهشگر نمونه دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و بخش دانش‌آموزی تجلیل به عمل آمد.


/خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :