موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ارتباطات

a/30402 :کد

0

برنامه ۱۰ ساله سازمان فضایی به همراه برنامه ششم تدوین شد

  چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۲
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -برنامه ۱۰ ساله سازمان فضایی به همراه برنامه ششم تدوین شد

رئیس سازمان فضایی کشور ضمن تاکید بر ضرورت فعالیت موثر این سازمان در صنعت فضایی کشور گفت :برنامه ۱۰ ساله سازمان منطبق با برنامه ششم توسعه کشور در عرصه فضایی تدوین شد.

رئیس سازمان فضایی کشور ضمن تاکید بر ضرورت فعالیت موثر این سازمان در صنعت فضایی کشور به عنوان متولی حوزه صلح آمیز این صنعت گفت :برنامه 10 ساله سازمان منطبق با برنامه ششم توسعه کشور در عرصه فضایی تدوین شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محسن بهرامی افزود:اهمیت نگاه برنامه محوردر تمام فعالیتهای سازمان به صورت شبکه ای، نظامند و فرایند محور اهمیت بسزایی دارد .


وی اضافه کرد : کمک و همکاری همه متخصصان سازمان و دستگاههای دیگر سبب شد پروژه های سازمان از انضباط مناسبی برخوردار شده و امید می رود که با فعالیت مناسب دراین عرصه بتوان به اهداف پیش رو دست یافت.


رئیس سازمان فضایی ایران، اهمیت جایگاه شورای عالی فضایی و دبیرخانه آن را خاطرنشان ساخت و افزود :فعالیتهای دبیرخانه و کارگروه شورای عالی فضایی در دوره جدید و از چندی قبل آغاز شده و می بایستی کلیه روسا و دبیران کارگروهها در اسرع وقت اولین جلسه کارگروه را تشکیل داده و بسیار جدی، پیگیر مسائل مرتبط با کارگروه خود باشند.


جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی ار معدود کشورهای منطقه خاورمیانه، از سابقه طولانی در زمینه ارتباطات ماهواره ای برخوردار است و از سال 1348 با عضویت در برخی از مجامع بین المللی مرتبط با فضا خود را به عنوان کشوری پیشرو در امر هوا فضا به دنیا معرفی کرده است.


محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این گفته بود ،نیازمندیم با تکیه بر توان داخلی ماهواره متعلق به کشورمان را با عنوان ماهواره ملی بسازیم و انتظار می رود بودجه سازمان فضایی سه برابر اعتبارات فعلی آن شود.


به گفته واعظی ،سازمان فضایی با حکم شورای عالی اداری به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بازگشت وتمامی کارمندان این سازمان به عنوان بخش مخابراتی محسوب می شوند و فعالیتشان تحقیق، توسعه و تولید در فضا است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :