موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/30534 :کد

0

اوباما اظهارات ترامپ را محکوم کرد

  پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -اوباما اظهارات ترامپ را محکوم کرد

باراک اوباما به دنبال مطرح شدن پیشنهاد مناقشه برانگیز اخیر دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا، ضمن محکوم کردن این پیشنهاد وی گفت که از همه آمریکایی‌ها می‌خواهد با تعصب به هر شکل...

باراک اوباما به دنبال مطرح شدن پیشنهاد مناقشه برانگیز اخیر دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا، ضمن محکوم کردن این پیشنهاد وی گفت که از همه آمریکایی‌ها می‌خواهد با تعصب به هر شکل ممکن آن مقابله کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه فاکس نیوز، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه پس از مطرح شدن پیشنهاد دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه آمریکا مبنی بر ممنوع شدن ورود مسلمانان به این کشور گفت:‌ من از همه آمریکایی‌ها می‌خواهم که تعصب را در همه اشکال آن رد کنند.

 

کاخ سفید تایید کرد که این اظهارات اوباما با هدف زاویه گرفتن وی با طیفی از کاندیداهای ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه گفته شده است.

 

جاش ارنست، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید گفت‌ اینکه دونالد ترامپ ممنوعیت ورود مسلمانان را پیشنهاد دهد باعث می‌شود که او دیگر شایسته کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری نباشد.

 

اوباما در سخنرانی در مراسمی به مناسبت سالگرد اصلاح قانون اساسی آمریکا برای ممنوع شدن برده داری گفت که پیام اخیر ترامپ را محکوم می‌کند. اوباما در سخنانی اظهار کرد: این مهم است به یاد داشته باشیم که آزادی ما با آزادی دیگران صرفنظر از اینکه چه شکلی هستند، اهل کجا هستند یا اسم خانوادگی آنها چیست و یا از چه مذهبی پیروی می‌کنند، پیوند خورده است.

 

جاش ارنست اظهار داشت که اوباما این پیام را به این سبب مطرح کرد که با کاندیداهای ریاست جمهوری جمهوریخواهان مخالفت کند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :