موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/30609 :کد

0

طوفان در آمریکا ده‌ها هزار خانه را خاموش کرد

  پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -طوفان در آمریکا ده‌ها هزار خانه را خاموش کرد

وقوع طوفان در شمال غرب آمریکا موجب رانش زمین، جاری شدن سیل و قطع برق ده ها هزار خانه شد.

به گزارش تحلیل ایران، مقامات و رسانه های محلی گزارش دادند، روز چهارشنبه وقوع طوفان در شمال غرب منطقه پاسیفیک آمریکا موجب رانش زمین و به راه افتادن سیل شد و در اورگان باعث قطعی برق هزاران خانه و مرگ 2 نفر شد.


اداره خدمات هواشناسی ملی آمریکا اعلام کرد، در طی 3 روز گذشته بیش از 5 اینچ در پورتلند باران باریده که به اندازه کل بارش های ماه دسامبر در سال های گذشته است. در سیاتل هم میزان بارندگی در 8 روز از کل میزان بارندگی های عادی در ماه دسامبر هر سال فراتر رفت.


اداره خدمات هواشناسی آمریکا گفته، مناطق کوهستانی اورگان و ایالت همسایه واشنگتن که در آن فرماندار اعلام حالت فوق العاده کرده است، شاهد بارش بیش از یک فوت باران بوده اند.


وقوع طوفان های بی سابقه موجب ایجاد شکاف هایی عمیق در چند جاده اصلی شده و طغیان رودخانه ها سبب بسته شدن جاده ها، و تعطیلی مدارس برای سومین روز متوالی در کل منطقه شده است.


جرالد ماکه، کارشناس داره خدمات هواشناسی آمریکا گفت، نمی توان به صورت قطعی گفت طوفان های اتفاق افتاده در این منطقه با الگوی آب و هوایی النینو در ارتباط است یا نه. «ما در هر زمستان شاهد طوفان های طولانی در منطقه مان هستیم. بر اساس اعلام آتشنشانی پورتلند، یک پیرزن 60 ساله بر اثر سقوط درخت در این شهر جان خود را از دست داده است.


یک زن دیگر در اورگان بر اثر فرو رفتن ماشینش در داخل آب غرق شده است.


در منطقه کلاکاماس، آتشنشانان با استفاده از قایق، شهروندان گیرافتاده در خانه هایشان را نجات دادند.


مقامات حمل و نقل واشنگتن نیز گفتند، بزرگراه بین ایالتی که پورتلند و سیاتل را به هم متصل می کند، حداقل تا صبح پنجشنبه بسته است.


بر اساس گزارش ها 37 هزار مشترک در سیاتل و 26 هزار مشترک در منطقه پرتلند با قطعی برق مواجه شده اند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

طوفان     آمریکا     غرب     سیل     سقوط    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :