موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/30660 :کد

0

شاه بحرین با شخصیت‌های صهیونیستی یک عید یهودی را جشن گرفت

  پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۸
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -شاه بحرین با شخصیت‌های صهیونیستی یک عید یهودی را جشن گرفت

در راستای عادی سازی روابط بین کشورهای عرب خلیج فارس با رژیم اشغالگر صهیونیست، شاه بحرین یک عید یهودی را با حضور شخصیت‌های صهیونیستی در کاخ خود جشن گرفت.

در راستای عادی سازی روابط بین کشورهای عرب خلیج فارس با رژیم اشغالگر صهیونیست، شاه بحرین یک عید یهودی را با حضور شخصیت‌های صهیونیستی در کاخ خود جشن گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری تحلیلی العهد لبنان، در راستای عادی سازی مستمر روابط کشورهای عرب خلیج فارس با رژیم صهیونیستی و شخصیتهای صهیونیست «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین مراسم جشنی موسوم به عید "حانوکاه" را با مشارکت شخصیتهای صهیونیستی از جمله «موشه لیفین» و نمایندگان اقلیت یهودی در بحرین و خارج آن در کاخ خود برگزار کرد.

 

پادشاه بحرین در حاشیه این مراسم طی سخنانی گفت: دعوت به جنگ علیه تروریسم باید از سوی نمایندگان همه ادیان مطرح شود. اینجا در بحرین طوایف مختلف بدون ترس و نگرانی زندگی می کنند. ما از اقلیت یهودی محافظت و شرایط ادای مناسکشان را بدون ترس و نگرانی برای آنها فراهم می کنیم.

 

از سوی دیگر «هدی عزار ابراهیم» سفیر سابق بحرین در آمریکا نیز که در این مراسم حضور یافته بود، گفت اقلیت یهودی احساس شادی زیادی می کنند، زیرا از سال 1948 شمع حانوکاه در کلیسای بحرین روشن نشده بود.

 

«موشه لیفین» یکی از شخصیتهای رژیم صهیونیستی و مدیر انجمن خاخامهای اروپا است که به دعوت ویژه پادشاه بحرین وارد این کشور شد و مورد استقبال گرم پادشاه بحرین قرار گرفت. این مهمان صهیونیست در طول مراسم در کنار پادشاه بحرین نشسته بود.

 

وی طی سخنانی در این مراسم از پادشاه بحرین تشکر کرد و خطاب به پادشاه بحرین مدعی شد که بحرین تحت رهبری تو کورسویی در دریایی از تاریکی است که تندروها آن را ایجاد کرده اند.

 

دو روز قبل نیز یک کلیپ ویدئویی در شبکه های اجتمای منتشر شد که در آن یک خاخام اسرائیلی در حال انجام مناسک عید حانوکاه در فرودگاه ابوظبی در امارات متحده عربی بود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :