موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/30689 :کد

0

عراق:موافقت بغداد با ورود نیروهای ترکیه به خاک عراق، کذب است

  پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۶
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -عراق:موافقت بغداد با ورود نیروهای ترکیه به خاک عراق، کذب است

دفتر نخست‌وزیری عراق با تکذیب موافقت بغداد با ورود نیروهای ترکیه به این کشور، ترکیه را به به تشویش اذهان عمومی متهم کرد.

دفتر نخست‌وزیری عراق با تکذیب موافقت بغداد با ورود نیروهای ترکیه به این کشور، ترکیه را به به تشویش اذهان عمومی متهم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، دفتر نخست‌‌وزیری عراق، اعلام کرد که ادعای ترکیه مبنی بر اینکه بغداد با ورود نیروهای ترکیه به خاک خود موافقت کرده است، دروغ محض است.

 

در ادامه اعلامیه دفتر نخست‌وزیری عراق آمده است: ادعای ترکیه در راستای تشویش و گمراه کردن افکار عمومی است.

 

جمعه گذشته اعلام شد که 130 نیروی نظامی ترکیه به همراه ادوات سنگین شامل 20 تا 25 تانک و نفربر به شمال شرقی موصل رفته و در آنجا مستقر شده‌اند و پس از آن مقامات ترکیه اعلام کردند که 150 تا 300 نیروی خود را به روستای «باشیقه» در حدود 20 کیلومتری شمال شرق شهر موصل اعزام کرده‌اند.

 

منابع امنیتی ترک نیز علت حضور این نیروها در منطقه را آموزش نیروهای عراقی عنوان کردند که بنا بر اخبار واصله، این نیروها شامل پیشمرگه‌های کرد و نیز سنی‌های اهل موصل هستند که البته این حضور با اطلاع و موافقت نیروهای ائتلاف بوده است.

 

به ادعای آنکارا، این نیروها خود را برای آغاز حمله به این شهر بزرگ در شمال عراق که از ژوئن 2014 به اشغال گروه تروریستی داعش درآمده است، آماده می‌کنند.

 

بغداد اقدام ترکیه را نقض حاکمیت عراق دانسته و در این باره به شورای امنیت شکایت کرده است.

منبع:فارس

                               

نخست وزیر     عراق     ترکیه     تکذیب        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :