موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اسلام

a/30810 :کد

0

آخرين نمونه اسلام ستيزى در آمريکا

  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۵۰
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -آخرين نمونه اسلام ستيزى در آمريکا

مالک مسلمان فروشگاه فاطمه در منطقه کویینز واقع در جنوب شهر نیویورک آمریکا از سوى مهاجمى که فریاد مى زد مى خواهم مسلمانان را بکشم، مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت.

 

 

مالک مسلمان فروشگاه فاطمه در منطقه کویینز واقع در جنوب شهر نیویورک آمریکا از سوى مهاجمى که فریاد مى زد مى خواهم مسلمانان را بکشم، مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، پلیس منطقه کوئینز تائید کرد که مردی که هنوز هویت او اعلام نشده، به فروشگاه مواد غذایی فاطمه در خیابان بیست و یکم محله استوریا وارد شده و حین فریاد که می خواهم مسلمانها را بکشم، مالک فروشگاه را به باد مشت و لگد گرفته است.سارکر حق، مالک فروشگاه روز پنج شنبه در حالیکه هنوز هم آثار جراحت بروی صورتش مشاهده می شد، به شبکه تلویزیونی ان بی سی چهار نیویورک گفت: مرد ضارب وارد فروشگاه من شد و نگاهی به روزنامه ها انداخت و سپس آن ها را بر زمین ریخت چون خبر اول آن روزنامه مربوط به حادثه اخیر سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا بود.

 

وی افزود: مرد ضارب سئوال کرد آیا همه چیز در این فروشگاه مجانی است و پس از این سئوال، گشتی در فروشگاه زد، به من نزدیک شد و شروع به مشت زدن و هول دادن من کرد.فرد ضارب فریاد می زد مسلمان ها را می کشم.

 

به گفته ماموران پلیس در همین حین بود که مشتری دیگری وارد فروشگاه شد و به کمک فروشنده مسلمان شتافت و به پلیس در دستگیری فرد ضارب کمک کرد .ماموران پلیس نیز در ادامه این گزارش گفتند: فرد ضارب اکنون در بازداشت به سر می برد و تحقیقات درباره این حمله با اتهام quotation mark جنایت بر مبنای نفرت quotation mark جریان دارد.

 

اتحادیه ضد افترای آمریکا نیز در بیانیه ای با تقبیح این حمله از افزایش خشونت ها ضد مسلمانى که در آمریکا زندگی می کنند، ابراز نگرانی کرد.این اتحادیه در بیانیه خود آورده که بر این باور است: اظهارات اخیر دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر اینکه نباید مسلمانان را به آمریکا راه داد، به بیشتر شدن تنش ها افزوده است.

 

بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک و کریس کریستی، فرماندار ایالت نیوجرسی نیز درباره ایجاد محیط هایى که مسلمان ها مورد هدف قرار گیرند، ابراز نگرانی کرده اند.مسجدی در نیوجرسی نیز شماری نامه و تلفن های تهدید آمیز دریافت کرده است و همین امر ضمن افزایش نگرانی ها، تشکیل نشستی میان روحانیون شهر، مقام های شهری و پلیس را در روز چهارشنبه منجر شده است.

 

اهانت به مسجدى در شمال فیلادلفیا که سر بریده و خونین خوکی به داخل محوطه آن پرتاب و تصاویر آن منتشر شد نیز تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) و پلیس محلی را در پی داشت.نبیل خلیل مدیر مسجد و موسسه اسلامی الاقصی گفت: ساعت شش صبح روز دوشنبه هنگامیکه به منظور آماده کردن مسجد برای نماز صبح به این مکان مقدس رفته بود، با سر خونین خوک مواجه شد.

 

دوربین مدار بسته ای که اطراف موسسه اسلامی کار گذاشته شده است، نشان می دهد که یک شنبه شب فردی از داخل یک وانت سر خوک را بدانجا پرتاب کرده بود.از سوی دیگر شورای روابط آمریکا و اسلام در واشنگتن دی سی پایتخت امریکا نیز صبح پنج شنبه پس از دریافت ماده ای خارجی در یک بسته پستی توسط پلیس تخلیه شد. در تصاویر ارائه شده توسط شورا نشان داده می شود که درب اصلی این موسسه با نوار زرد رنگ پلیس علامت گذاری شده است و شماری خودرو برای اقدامات اضطراری نیز خیابان را بسته اند .

منبع: خبرگزاری صداوسیما

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :