موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/30812 :کد

0

غربي ها براي شروع جنگ جهاني سوم با ايران ستيز مي کنند

  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۵۹
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -غربي ها براي شروع جنگ جهاني سوم با ايران ستيز مي کنند

کارشناس آمریکایی تصریح کرد قدرتهای امپریالیستی غرب به دنبال جنگ جهانی سوم هستند و به همین علت، برنامه هسته ای ایران را بهانه کرده اند.

کارشناس آمریکایی تصریح کرد قدرتهای امپریالیستی غرب به دنبال جنگ جهانی سوم هستند و به همین علت، برنامه هسته ای ایران را بهانه کرده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، پرس تی وی نوشت: کن اوکیف از تفنگداران سابق ارتش آمریکا که به فعالان ضدجنگ تبدیل شده است در گفتگو با این شبکه گفت:«ترکیه نیز همانند برخی قدرتهای غربی به قوانین بین المللی بی احترامی می کند و حاضر به پایبندی به آن نیست. ترکیه اعلام کرده است حاضر نیست نیروهای نظامی خود را از عراق خارج کند. درواقع، این کار شبیه همان کاری است که انگلیس و آمریکا انجام می دهند. آمریکا و انگلیس با نقض قوانین بین المللی به عراق حمله کردند. قوانین بین المللی اجرایی نمی شود و ترکیه نیز به روشنی به این مسئله واقف است. ترکیه احساس می کند هرکاری بخواهد می تواند انجام بدهد بدون آنکه با مشکلی مواجه شود. تاوقتیکه این نگرش وجود داشته باشد و کشورهایی احساس کنند با مصونیت کامل می توانند هرکاری که بخواهند انجام بدهند همین وضع ادامه خواهد داشت.»


وی در ادامه افزود:« کشورهای دارای نگرشهای امپریالیستی به دنبال منافع خود هستند و می کوشند جنگ جهانی سوم به راه بیندازند. درست به علت وجود همین نگرش است که این کشورها در تلاش هستند با کشورهای دیگر درگیر شوند. نگرش آنها درباره برنامه هسته ای ایران نیز دقیقا مبتنی بر همین رویکرد است. ایران برنامه ساخت تسلیحات هسته ای ندارد و حتی دستگاههای اطلاعاتی خود کشورهای غربی نیز به این مسئله اذعان کرده اند. باوجود این، همچنان بر طبل جنگ با ایران کوبیده می شود تا اینکه تنش با ایران شدت پیدا کند. همه این کارها فقط برای به راه انداختن جنگ جهانی سوم است. این وضع بسیار خطرناک است. مردم غرب باید به این مسئله توجه کنند. آنها باید بدانند افرادی که به اصطلاح رهبران کشورهایشان هستند، خائن هستند. آنها تلاش می کنند کشورهای غربی را درگیر جنگ هایی کنند که می تواند به بروز جنگ هسته ای منجر شود و به پایان حیات زمین بینجامد. مردم غرب باید درمقابل این روند بایستند و با این کار دولتمردان غربی به مقابله بپردازند.»

منبع: واحد مرکزی خبر

                               

ایران     قدرت     غرب     نظامی     عراق    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :