موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/30834 :کد

0

تجمع اعتراض آمیزدر دمشق علیه حکم اعدام شاعرفلسطینی درعربستان

  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ — ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -تجمع اعتراض آمیزدر دمشق علیه حکم اعدام شاعرفلسطینی درعربستان

جمعی از مردم سوریه با برگزاری تجمع در دمشق پایتخت این کشور صدور حکم اعدام برای یک شاعر فلسطینی در عربستان از سوی دادگاه‌های این کشور را شدیدا محکوم کردند.

جمعی از مردم سوریه با برگزاری تجمع در دمشق پایتخت این کشور صدور حکم اعدام برای یک شاعر فلسطینی در عربستان از سوی دادگاه‌های این کشور را شدیدا محکوم کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، جمعی از مردم سوریه با برگزاری یک تجمع در دمشق پایتخت این کشور، صدور حکم اعدام علیه «اشرف فیاض» شاعر فلسطینی از سوی عربستان را محکوم کردند.

در این تجمع اعتراض آمیز جمعی از ادبا، روشنفکران، هنرمندان سوری و فلسطینی نیز حضور داشتند.

 

معترضان، صدور حکم اعدام علیه این شاعر فلسطینی در عربستان را شدیدا محکوم کردند و تاکید کردند که سیاست عربستان مبتنی بر بستن دهانها و سرکوب آزادی ها برای مخالفان است.

شرکت کنندگن در این تجمع همچنین گفتند که این حکم تنها حکم اعدام در عربستان نیست، زیرا این کشور پیش از این نیز احکام مشابهی در حق روشنفکران، روحانیون و شهروندان سعودی صادر کرده و همچنان صادر می کند.

پلیس امر به معروف عربستان «اشرف فیاض» شاعر فلسطینی را سال 2013 میلادی به اتهام ارتداد در منطقه «ابها» در جنوب غربی این کشور بازداشت کرد.

 

این شاعر فلسطینی اوایل سال 2014 نیز مجددا دستگیر و محاکمه شد. دادگاه عربستان وی را ابتدا به 4 سال حبس و 800 ضربه شلاق محکوم کرده بود که یک قاضی دیگر پس از درخواست تجدید‌نظر متهم، او را به اعدام محکوم کرد.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل پیش از این در بیانیه‌ای از عربستان سعودی خواستند حکم اعدام «اشرف فیاض» که با استناد به شواهدی نامعتبر متهم به ارتداد شده است را لغو کنند؛ چرا که آن «اعدامی خودسرانه و نیز غیرقانونی» است.

 

منبع: تسنیم

                               

تجمع     دمشق     فلسطینی     عربستان     اعدام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :