موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سلامت

a/30882 :کد

0

چاقی به اندازه خطرات تروریستی زنان انگلیس را تهدید می کند

  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -چاقی به اندازه خطرات تروریستی زنان انگلیس را تهدید می کند

گزارش جدید منابع رسمی بهداشتی انگلیس که روز جمعه منتشر شد، مؤید آن است که در حال حاضر افزایش وزن و چاقی به اندازه خطرات تروریستی سلامتی زنان انگلیسی را در معرض تهدید قرار داده است.

گزارش جدید منابع رسمی بهداشتی انگلیس که روز جمعه منتشر شد، مؤید آن است که در حال حاضر افزایش وزن و چاقی به اندازه خطرات تروریستی سلامتی زنان انگلیسی را در معرض تهدید قرار داده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، پروفسور 'دامی سالی ' رییس'بخش پزشکی انگلیس'(سی ام او) که یک نهاد مشورتی دولتی بشمار می آید، در این گزارش تصریح کرده است که مشکل چاقی در زنان این کشور بایستی به عنوان یک 'خطر ملی ' و هم ردیف خطراتی همانند تروریسم و خطرات سایبری قرار گیرد.

 

این برای اولین بار است که در گزارش سالانه 'بخش پزشکی انگلیس' به طور خاص بر روی جمعیت زنان در این کشور تمرکز شده است.

 

پروفسور 'دامی سالی' در این گزارش با اشاره به اهمیت ضرورت ارتقای سطح زندگی و توانمندسازی زنان و خانواده ها برای رسیدن به یک زندگی سالم، از طریق آموزش و توجه به متغیرهای محیطی، عنوان کرده است که چاقی به دلیل تأثیراتش بر روی سلامتی به ویژه باروری زنان می تواند بر روی نسل کنونی آثار منفی بگذارد.

 

وی به همین دلیل در این گزارش از دولت انگلیس خواسته است که به معضل چاقی به ویژه در میان زنان به عنوان یک 'خطر ملی' نگاه کند.

 

براساس گزارش منتشر شده توسط 'بخش پزشکی انگلیس، در سال 2013 میلادی بیش از نیمی ( 54درصد ) از زنان انگلیس در سنین 34 تا 44 سال و تقریبا دو سوم از زنان (62 درصد) در سنین 45 تا 54 در زمره افراد دارای اضافه وزن و چاق قرار داشته اند.

 

دکتر 'دیوید ریچموند 'رییس کالج سلطنتی زنان و زایمان ( آر سی او جی ) می گوید: عواملی چون چاقی مادر، رژیم غذایی نامناسب ، عدم فعالیت فیزیکی و نیز مواردی چون صرف مشروبات الکلی و کشیدن سیگار می تواند به طور چشمگیری بر روی میزان باروری زنان و افزایش خطر ابتلا به عوارض بارداری تاثیر بگذارد.

منبع:ایرنا

                               

چاقی     زنان     تروریست     انگلیس     خطر    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :