موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/30907 :کد

0

تعجب مردم دنیا از پیاده روی اربعین و حرکت به سمت امام رضا(ع)

  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -تعجب مردم دنیا از پیاده روی اربعین و حرکت به سمت امام رضا(ع)

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: واقعا ایمان وعشق جلوه‌های عجیبی دارد. انسان هیچوقت در خواب نمی‌دید که اینچنین صحنه‌هایی بوسیله عشق به اهل‌بیت ایجاد شود. دیروز در کربلا و امروز در مشهد مقدس.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: واقعا ایمان وعشق جلوه‌های عجیبی دارد. انسان هیچوقت در خواب نمی‌دید که اینچنین صحنه‌هایی بوسیله عشق به اهل‌بیت ایجاد شود. دیروز در کربلا و امروز در مشهد مقدس.

 

به گزارش خبرنگار تسنیم، روز گذشته آیت‌الله مکارم شیرازی در گفت‌و‌گو با رادیو اربعین به تشریح حرکت زائران پیاده حرم رضوی و همچنین تاثیر و ویژگی‌های مثبت رادیو اربعین پرداخت.

 

ایشان در این گفت‌و‌گو می‌گوید: من سلام و درود می‌فرستم به تمام عاشقان علی‌ابن موسی الرضا که در این سرما با پای پیاده این مسیر طولانی را طی می‌کنند. واقعا ایمان وعشق جلوه‌های عجیبی دارد. انسان هیچوقت در خواب نمی‌دید که اینچنین صحنه‌هایی بوسیله عشق به اهل‌بیت ایجاد شود. دیروز در کربلا و امروز در مشهد مقدس.

 

وی افزود: اینها نشان می‌دهد که ایمان به اهل‌بیت و ایمان اسلام بسیار زنده است و ما تا زمانی که اینگونه افراد را در کشور خودمان داریم، کشور، نظام و مذهبمان را بیمه شده می‌دانیم.  ایام آخر صفر ایام تاریخی عجیبی است و چندین مصیبت عظما در این چند روز شکل گرفته است. از یک سو رحلت پیامبر اکرم و از سوی دیگر شهادت امام حسن مجتبی و شهادت ثامن الحجج امام رضا علیه‌السلام را شاهد هستیم.دلها در این سفر می‌تواند تا کنار قبر مطهر پیغمبر و گاهی تا کنار قبرستان بقیع می‌رود.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه من امیدوارم از برکت این احساسات خداوند موفقیت‌های بسیاری را به این مردم نازل کند، ادامه داد: همانطوری که شما بعد از جریان اربعین شاهد و ناظر بودید که باران‌های بسیار خوبی در کشور آمد و من اینها از برکت آن احساسات پاک می‌دانم.

 

ان‌شاء‌الله به دنبال برنامه‌هایی که اکنون به سوی مرقد امام رضا(ع) هم وجود دارد برکاتی به اشکال مختلف نازل می‌شود. من از صمیم دل مرتب برای اینها دعا می‌کنم که اینها سالم بروند و در مسیر مشکلی نداشته باشند و سالم برگردند و زیارتشان مقبول درگاه حق باشد.

 

وی همچنین در مورد شبکه رادیویی اربعین گفت: این ابتکار واقعا ابتکار بسیار جالبی بوده است.

این اقدام چند خاصیت و اثر دارد اولا این حرکت حلقه اتصالی بین تمام رهروان راه کربلا و رهروان راه امام رضا علیه السلام است و حلقه اتصالی بین آنها و ما که در گوشه و کنار کشور هستیم و قلب‌های ما با قلب‌های آنها اتصال پیدا می‌کند.

 

این مرجع تقلید در پایان گفت: از سوی دیگر اگر رسانه‌های غربی که رسانه‌های بسیار متعصب و خودخواهی هستند این مراسم را پخش کنند در دنیا بسیار تاثیرگذار است. البته اگر اینها هم نخواهند این مراسم را نمایش دهند، این اتفاق آنچنان پرشکوه است که است که خواه‌ناخواه پخش شده و اثر بسیاری را در بیرون خواهد گذاشت.  مردم دنیا از آن برنامه اربعین و این برنامه حرکت با پای پیاده به سمت مشهد مقدس در این هوای چند درجه زیر صفر تعجب کرده‌اند. اینها در دنیای مادی امروز جاذبه بسیاری دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :