موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی

a/30964 :کد

0

تجاری‌سازی اختراعات نخبگان در سطح ملی و بین‌المللی

  جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۳
تعداد بازدید : ۳۲۱   
 تحلیل ایران -تجاری‌سازی اختراعات نخبگان در سطح ملی و بین‌المللی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان از تجاری‌سازی اختراعات نخبگان در دوره‌‌های مختلف تحصیلی در سطح ملی و بین‌المللی خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان از تجاری‌سازی اختراعات نخبگان در دوره‌‌های مختلف تحصیلی در سطح ملی و بین‌المللی خبر داد.
 
 
یدالله اردوخانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان در گفتگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: بنیاد ملی نخبگان آمادگی دارد که برای نخبگان در دوره‌های مختلف تحصیلی شرایطی را فراهم کند تا این افراد اختراعات خود را در سطح ملی و بین‌المللی تجاری‌سازی کنند.
 
وی ادامه داد: همچنین این بنیاد شرایطی را فراهم کرده تا تمهیداتی را برای همه نخبگان کشور و حتی نخبگانی که در مناطق محروم ساکن هستند، بر اساس ضوابط و دور از اعمال نظر برای پشتیبانی و حمایت از آنها در نظر بگیرد.
 
اردوخانی در خصوص نحوه پشتیبانی از نخبگان تصریح کرد: تشویق و حمایت از طریق اعطای جایزه نقدی، ارائه تسهیلات مالی، در اختیار گرفتن مشاوره کارگزاران خدمات فناوری، استقرار در پارک‌های علم و فناوری می‌باشد.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان تأکید کرد: برای سال تحصیلی 95- 94 جایزه‌هایی به دانشجویان در دانشگاه‌های استان تعلق می‌گیرد که در سال 95 از این امتیازات برخوردار خواهند شد.
 
وی عنوان کرد: اعطای تسهیلات، هدف عرضه و ارائه محصولات واقعی فناورانه به بازار واقعی و ایجاد ارزش افزوده برای مخترعین کشور صورت می‌گیرد.
 
اردوخانی خاطرنشان کرد: مخترعین همچنین طی یک دوره یکساله که برای آنها در نظر گرفته شده از سوی بنیاد ملی نخبگان با کمک نهادهای مختلف هر استان توانمندسازی می‌شوند و کل هزینه‌های دوره توانمندسازی اختراعات توسط بنیاد تأمین می‌شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :