موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31008 :کد

0

کرملین: روسیه فقط از دولت سوریه حمایت تسلیحاتی می‌کند

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۷
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -کرملین: روسیه فقط از دولت سوریه حمایت تسلیحاتی می‌کند

سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه (کرملین) تأکید کرد کشورش از نیروهای دولتی سوریه حمایت تسلیحاتی می‌کند نه از گروه معارض موسوم به «ارتش آزاد سوریه».

سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه (کرملین) تأکید کرد کشورش از نیروهای دولتی سوریه حمایت تسلیحاتی می‌کند نه از گروه معارض موسوم به «ارتش آزاد سوریه».

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «روسیا الیوم»، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، امروز- جمعه- در نشستی با «سرگئی شویگو» وزیر دفاع این کشور گفته بود: «کار نیروی هوایی ما کمک به متحد کردن تلاش‌های نیروهای دولتی و "ارتش آزاد سوریه" است. در حال حاضر برخی از یگان‌های "ارتش آزاد سوریه" که تعداد نفرات آنها بیش از 5 هزار است در حملات علیه تروریست‌ها در کنار نیروهای کادر در استان‌های حمص، حماه، حلب و الرقه می‌جنگند. ما پشتیبانی هوایی در اختیار نیروهای "ارتش آزاد سوریه" قرار می‌دهیم و همچنین تسلیحات و مهمات برای آنها تامین می‌کنیم.»

 

در همین حال، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در پاسخ به سوال‌های خبرنگاران درباره این اظهارات پوتین، تصریح کرد روسیه از نیروهای دولتی سوریه حمایت تسلیحاتی می‌کند نه «ارتش آزاد سوریه.»

این سخنگوی روسیه خاطرنشان کرد، مسکو در حال رایزنی و تماس با نمایندگان (معارضان میانه‌رو) است، «نیروهای میانه‌رویی که هیچ ارتباطی با تروریست‌ها ندارند، می‌تواند در این مذاکرات مشارکت کنند.»

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :