موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/31055 :کد

0

انتزاع بازرگانی ازوزارت صنعت روی میزدولت/انحلال سازمان حمایت

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۰۸:۱۹
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -انتزاع بازرگانی ازوزارت صنعت روی میزدولت/انحلال سازمان حمایت

ماموریت ها و وظایف مرتبط با بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی منتزع و به وزارت اقتصاد ملحق شود

سازمان مدیریت در پیش نویس لایحه برنامه ششم به دولت پیشنهاد کرد، تمامی ماموریت ها و وظایف مرتبط با بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی منتزع و به وزارت اقتصاد ملحق شود، سازمان توسعه تجارت و سازمان حمایت هم منحل شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، در بخشی از لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه که سازمان مدیریت در قالب لایحه پیشنهادی به دولت ارائه کرده و در حالی بررسی در دولت است و تا قبل از تصویب دولت و مجلس هم قابل اجرا نیست، آمده است: به منظور تجمیع امور فرابخشی بازرگانی در دستگاه واحد، تمامی ماموریت ها و وظایف مرتبط با بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی منتزع و به وزارت امور اقتصادی و دارایی ملحق می شود. 

در اجرای این بند می بایست اقدامات ذیل حداکثر تا پایان سال اول برنامه انجام پذیرد: 

 

الف: تشکیل سازمان توسعه روابط اقتصادی خارجی از محل ادغام سازمان توسعه تجارت، سازمان سرمایه گذاری خارجی و کمک های اقتصادی و فنی ایران.

ب: واگذاری شرکت نمایشگاه های بین المللی به بخش خصوصی.

ج: انحلال سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و انتقال وظایف حسابرسی آن سازمان به سازمان حسابرسی و سایر وظایف به اتحادیه ها و صنوف مربوط.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :