موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31105 :کد

0

هلاکت ۱۰۰ تروریست در حومه حماه و ادامه پیشروی ارتش سوریه

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -هلاکت ۱۰۰ تروریست در حومه حماه و ادامه پیشروی ارتش سوریه

ارتش سوریه در ادامه عملیات خود علیه گروههای تروریستی موفق شد ۱۰۰ تروریست را در حومه حماه به هلاکت برساند و حمله تروریستها برای نفوذ به برخی مناطق حومه شمالی حلب و لاذقیه را خنثی کند.

ارتش سوریه در ادامه عملیات خود علیه گروههای تروریستی موفق شد ۱۰۰ تروریست را در حومه حماه به هلاکت برساند و حمله تروریستها برای نفوذ به برخی مناطق حومه شمالی حلب و لاذقیه را خنثی کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش سوریه روز گذشته حمله تروریست‌های داعشی به مناطق نظامی در دو روستای "رسم العبود" و "نصرالله " واقع در حومه شرقی حلب واقع در شمال این کشور را دفع کردند.

 

در همین راستا منابع میدانی گفتند که نیروهای ارتش با گروههای تروریستی وابسته به داعش که به اطراف مناطق نظامی در دو روستای رسم العبود و نصرالله در 50 کیلومتری شرق شهر حلب نفوذ کرده بودند، درگیر شده و دهها تن از آنها را به هلاکت رساندند. در این درگیری ها همچنین سلاحها و مهمات تروریستها منهدم شد و آنها به شهرک "دیر حافر" گریختند که در آنجا نیز از حملات گسترده ارتش سوریه در امان نماندند.

 

یگانهای ارتش چهاردهم ماه گذشته میلادی روستای رسم العبود را به کنترل خود در آورده بودند و حدود یک هفته قبل نیز آخرین مراکز تجمع تروریستهای داعشی در روستای نصرالله را در چارچوب یک عملیات نظامی گسترده برای ریشه کنی تروریستها در اطراف فرودگاه کویرس در حومه شرقی حلب، از بین برده بودند.

 

قطع خطوط امدادرسانی به تروریستها بین مرج السلطان و البلالیه

نیروهای ارتش و مسلح سوریه در ادامه عملیات خود علیه گروههای تروریستی در غوطه شرقی، راه امدادرسانی به تروریستها بین دو روستای مرج السلطان و البلالیه را قطع کردند و دست کم 11 تن  از آنها را به هلاکت رسانده و دو خودروی تروریستها که یکی از آنها مجهز به رگبار بود را منهدم کردند.

 

برخی منابع تاکید کردند که «محمد درویش» رئیس هئیت شرعی گروه تروریستی "أحرار الشام" در پی عملیات ارتش سوریه در روستای "جسرین" در مرکز غوطه شرقی به هلاکت رسیده و 3 خودروی تروریستها نیز منهدم شده است.

 

نیروهای ارتش سوریه در مزارع حرستا واقع در بخش شمالی غوطه شرقی نیز سه تن از تروریستهای گروه تروریستی جیش الإسلام را به هلاکت رساندند.

 

خنثی سازی تلاش تروریستها برای نفوذ به حومه شمالی لاذقیه

یگانهای ارتش و نیروهای مسلح سوریه تلاش عناصر گروه تروریستی النصره و سایر گروههای تروریستی مرتبط با نظام آل سعود و اردوغان به تعدادی از مناطق در حومه شمالی لاذقیه واقع در غرب این کشور را خنثی ساختند.

 

یک منبع نظامی به سانا گفت که یگانهای ارتش و نیروهای مسلح مراکز تجمع و خودروها و تجهیزات جنگی گروههای تروریستی در اثنای تلاش آنها برای نفوذ به سمت "جبل عطیره" و تپه های اطراف برج فرانسه و "جبل القزعدار" و "جبل العذر" در حومه شمالی لاذقیه را منهدم کردند.

این منبع گفت که در پی این عملیات خسارتهای سنگینی به تجهیزات تروریستها وارد شد و دهها نفر از آنها به هلاکت رسیدند.

 

شکست گروههای تروریستی مرتبط با رژیم صهیونیستی در درعا

یگانهای ارتش و نیروهای مسلح سوریه در درعا واقع در جنوب سوریه نیز خسارت‌های سنگینی به عناصر گروه تروریستی النصره و سایر گروههای تروریستی مرتبط با رژیم صهیونیستی و تجهیزات آنها وارد ساختند.

 

در همین رابطه یک منبع نظامی گفت که یگانهای ارتش سوریه مخفی گاهها و مراکز گروههای تروریستی وابسته به جبهه النصره را در شمال مزرعه "الغزلان"، ساختمان گمرک قدیم، غرب مدرسه پسرانه و در خیابان اردن در محله المنشیه و الزاویه در درعا البلد را زیر آتش سنگین خود قرار دادند.

 

این منبع تاکید کرد که در این عملیات تعدادی از مخفی گاهها و مراکز تروریستی و سلاحها و تجهیزات جنگی تروریستها و تعدادی از خودروهای مجهز به سلاحهای سنگین آنها منهدم شد.

 

درعا البلد به دلیل نزدیک بودن به اردن، خط اصلی امدادرسانی به گروههای تروریستی با حمایت رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب خلیج فارس و کشورهای منطقه ای و بین المللی دشمن سوریه به شمار می رود.

 

این منبع افزود که نیروهای ارتش، مخفی گاه تروریستها در منطقه واقع در دو شهرک الصوره و الحراک در حومه شرقی درعا را با تمامی عناصر تروریستی درون آن منهدم کردند.

 

دفع حمله تروریستها به مناطق نظامی موجود در جاده بین المللی درعا

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته تلاش یک گروه مسلح برای نفود به مناطق نظامی موجود در جاده بین المللی درعا را خنثی ساخته و شماری از آنها را به هلاکت رسانده و یا زخمی کردند.

 

تداوم حمله هوایی ارتش سوریه به مراکز تروریستی در حومه حمص

نیروی هوایی ارتش عربی سوریه مراکز تجمع  و محورهای حرکت تروریستهای داعش و جبهه النصره و خطوط امدادرسانی به آنها در حومه شرقی و شمالی حمص واقع در مرکز این کشور را به شدت بمباران کردند.

 

یک منبع نظامی گفت که جنگنده های سوری حملات گسترده ای به مراکز تجمع و محورهای حرکت تروریستهای داعشی در "مهین" و اطراف آن و "القریتین" و اطراف آن و "البارده و"البصیری" در حومه جنوب شرقی حمص انجام دادند که در پی این حملات خودروها و تجهیزات جنگی تروریستها منهدم شد.

 

 جنگنده های ارتش سوریه همچنین مراکز تجمع و مقرهای تروریستهای جبهه النصرهدر روستای "تیر معله" در حومه شمالی حمص را بمباران کردند که در پی آن خسارات سنگینی به تروریستها و تجهیزات آنها وارد آمد.

 

کنترل ارتش سوریه بر مناطقی دیگر در حومه شرقی حما

یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش سوریه در ادامه عملیات خود علیه گروههای تروریستی در حماه، روستاهای "زنوبا"، "خربه زنوبای شمالی و جنوبی" و "قطشیه" واقع در حومه شرقی حماه را به کنترل خود در آورد و مخفی گاههای داعش در این مناطق را به طور کامل منهدم کرد.

این منبع گفت که در پی این عملیات خسارتهای سنگینی به تروریستهای داعشی و تجهیزات آنها وارد شد و تعدادی از خودروها و سلاحها و مهمات آنها منهدم شد.

 

وی اظهار داشت که یگانهای مهندسی ارتش عربی سوریه هم اکنون در حال خنثی سازی بمبهای کارگذاری شده توسط تروریستها در راهها و منازل قبل از فرار خود از این اماکن هستند.

 

این منبع نظامی همچنین گفت که جنگندده های سوریه مخفی گاههای داعش در روستای "جب المرادیع" در جنوب شرق روستای قطشیه را منهدم کردند.

 

هلاکت 9 تروریست در عملیات ارتش در حومه ادلب و حماه

منابع میدانی تاکید کردند که در پی عملیات ارتش و نیروهای مسلح سوریه علیه گروههای تروریستی در حومه ادلب و حماه، دست کم 9 تروریست کشته شده و  3 خودروی آنها منهدم شد.

و خبر دیگر اینکه گروههای تروریستی در شبکه های مجازی خود به هلاکت دو تن از عناصر "فیلق الشام" و زخمی شدن 3 تن دیگر در پی انفجار یک بمب که خودروی آنها را در جنوب شهر سراقب در حومه شرقی ادلب هدف قرار داد، اعتراف ردند.

 

یگانهای ارتش سوریه روز گذشته 100 تروریست وابسته به داعش و سایر گروههای تروریستی جیش الفتح در روستاها و شهرکهای "المعکر" شمال "الرهجان"، "قلیب الثور"، "لحایا"، "کفرزیتا"، "اللطامنه"، "لطمین"، "القصابیه" و عطشان در حومه حماه به هلاکت رساندند.

منبع:ایسنا

                               

ارتش سوریه     داعش     حماء     تروریست        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :