موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/31127 :کد

0

این گونه از ریزش مو بعد از رژیم غذایی بکاهید

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -این گونه از ریزش مو بعد از رژیم غذایی بکاهید

ریزش مو از کمبود ویتامین‌های ضروری بدن به وجود می‌آید که با راهکارهایی می توان از این ریزش ها کاست.

ریزش مو از کمبود ویتامین‌های ضروری بدن به وجود می‌آید که با راهکارهایی می توان از این ریزش ها کاست.
 
به گزارش تحلیل ایران، شهاب اولیایی متخصص تغذیه درخصوص ریزش مو بعد از رژیم های لاغری گفت: ریزش مو در کاهش رژیم‌های غذایی با استرس در ارتباط است، رژیم‌هایی که خیلی تند و پشت سرهم انجام می‌شوند استرس زیادی به بدن وارد می‌کنند که کمبودهای مواد مغذی را به دنبال دارد.
 
وی افزود: مواد مغذی چند نوع‌اند و می‌توانند برای رشد موها اثرگذار باشند. یکی از موادی که موجب رویش موها می‌شود از نوع پروتئین‌ها است که کمبود پروتئین در مواد غذایی می‌تواند باعث ریزش مو گردد، دیگری آهن است، از مواد معدنی بسیار مهم که نقش پروتئین را بازی می‌کند.
 
دکتر اولیایی با اشاره به اینکه خوردن مکمل‌ها هم در کاهش ریزش مو تأثیر دارد، تصریح کرد: افرادی که در بدنشان کمبود آهن را حس می‌کنند و یا سابقه کمبود آهن دارند، باید به خوردن مواد مکمل اقدام کنند و اگر تمامی ویتامین‌ها کافی نباشد، استفاده از مکمل‌ها توصیه می‌شود،‌مکملی که حاوی روی باشد.
 
این متخصص تغذیه اظهار داشت: یک ماده مغذی دیگری که برای رفع ریزش مو مؤثر است، روی نام دارد و نقش خیلی مهمی را در بدن ایفا می‌کند از منابع غذایی که حاوی روی می‌باشند، عبارتند از گوشت‌ها، آجیل، مغزها مانند مغز بادام، پسته و گردو و… که اگر مصرف شوند، نیاز بدن را تأمین می‌کنند، به غیر از این مواد مغذی ویتامین‌های گروه B هم نقش بسیار مهمی را در ریزش مو دارند و اگر کمبودشان در بدن دیده شود باید به طریقی آنها را جبران کرد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از دوران رژیم غذایی یا اتمام آن حتماً باید دوره‌ای هم مکمل درمانی مصرف شود. قابل ذکر است مکمل‌های مورد استفاده باید جایگزین کمبود عناصر مواد مغذی باشند و این مرحله می‌تواند تا حدی کمبودهای بدن و ریزش موی ناشی از کمبود مواد مغذی و رژیم غذایی را جبران کند.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
                               

ریزش مو     رژیم غذایی     ویتامین     تغذیه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :