موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31150 :کد

0

حمله پلیس به خانه مظنون تهدید به بمب‌گذاری دیدار آلمان- هلند

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -حمله پلیس به خانه مظنون تهدید به بمب‌گذاری دیدار آلمان- هلند

دادستانی آلمان از حمله پلیس به خانه فردی که مظنون به تهدید به بمب‌گذاری در بازی دوستانه آلمان و هلند بود، خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، دادستانی آلمان خبر داد که پلیس و نیروهای امنیتی این کشور روز پنجشنبه به آپارتمان فردی که مظنون به کمک برای طرح‌ریزی حمله‌ای تروریستی به محل برگزاری بازی دوستانه آلمان و هلند بود، یورش برده‌اند اما کسی را بازداشت نکرده‌اند.

 

دادستانی آلمان گفت که آپارتمان مرد مظنون را مورد تفتیش قرار گرفته است. البته دادستانی آلمان جزئیات بیشتری را ارائه نکرده است.

 

نشریه آلمانی «اشپیگل» بدون اشاره به منبع خود خبر داد که مظنون مورد نظر دانش‌آموزی 19 ساله است که فیلمی از خود در اینترنت منتشر کرده که پیش از تخلیه شدن ورزشگاه محل برگزاری دیدار دوستانه آلمان و هلند و در بین هواداران نام گروه تروریستی «داعش» را زمزمه می‌کند.

 

دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال آلمان و هلند قرار بود در تاریخ 17 نوامبر 2015 (26 آبان 94) در ورزشگاه HDI آره‌نا شهر هانوفر برگزار شود اما پلیس آلمان 91 دقیقه پیش از شروع این بازی به‌کمک گوینده ورزشگاه از تماشاگران و حاضران در ورزشگاه خواست که در کمال آرامش محل مسابقه را ترک کنند. علت این موضوع مشکوک شدن پلیس به یک شیء مشکوک به مواد منفجره اعلام شد.

 

قرار بود آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و دیگر مقامات ارشد آلمان و همچنین هلند به‌نشانه اعلام همبستگی با قربانیان حادثه تروریستی پاریس این بازی را از نزدیک تماشا کنند. در آن تاریخ نه بمبی در محل ورزشگاه کشف شد و نه فردی در این ارتباط دستگیر شد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

پلیس     بمب گذاری     تهدید     داعش        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :