موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مهاجرت

a/31195 :کد

0

حمله به اتوبوس حامل پناهندگان در آلمان

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۳
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -حمله به اتوبوس حامل پناهندگان در آلمان

از ایالت زاکسن آلمان بار دیگر یک اقدام خشونت بار علیه پناهندگان گزارش شده که طی آن یک اتوبوس حامل پناهندگان تازه وارد مورد حمله با سنگ و ترقه‌های روشن قرار گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه آلمانی "پاسایر نویه پرسه"، در ایالت زاکسن مجددا آشوب هایی علیه پناهندگان گزارش شده است.

 

بر اساس اطلاعات پلیس، ظاهرا در یکی از مناطق این ایالت یک اتوبوس حامل پناهندگان تازه وارد مورد حمله قرار گرفت. از میان یک گروه شامل سی نفر گروهی 6 نفره سنگ و ترقه های روشن به سمت این اتوبوس حامل پناهندگان پرتاب کردند.

 

راننده اتوبوس بر اثر برخوررد یک ترقه از ناحیه پا مصدوم شد. یک نگهبان امنیتی این اتوبوس نیز از یک حمله با ترقه جان سالم به در برد. یکی از پنجره های این اتوبوس هم شکسته شد. پناهندگان به شدت دچار ترس و وحشت شده بودند به اندازه ای که خواستار انتقال به محل اقامت دیگر در منطقه ای دیگر بودند.

 

ایالت زاکسن آلمان در سال جاری شاهد حملات زیادی به محل اقامت پناهندگان و خشونت علیه این گروه ها بوده است.

 

بر اساس اطلاعات اداره فدرال جنایی آلمان از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود 789 مورد حملات به محل اقامت پناهندگان وجود داشته است که 65 مورد آن حملات آتش‌سوزی بوده است؛ این در حالی است که در سال 2014 شمار حملات به محل اقامت پناهندگان بسیار کمتر بوده است.

 

در این سال تنها شش مورد حمله آتش‌سوزی به محل اقامت پناهندگان ثبت شده است.

 

در سایه هجوم پناهندگان به آلمان تعداد حملات به محل اقامت این گروه‌ها در این کشور به‌شدت افزایش پیدا کرده و این امر نگرانی‌های زیادی را بین مقامات و سیاستمداران آلمانی ایجاد کرده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

آلمان     پناهندگان     حمله     سیاست        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :