a/31200 :کد

0

ارمنستان مشتری دائم گاز ایران می شود

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۳
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -ارمنستان مشتری دائم گاز ایران می شود

براساس مذاکرات صورت گرفته بین ایران و روسیه، قرار است گاز ایران علاوه بر تهاتر به ارمنستان صادر شود.

براساس مذاکرات صورت گرفته بین ایران و روسیه، قرار است گاز ایران علاوه بر تهاتر به ارمنستان صادر شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ارمنستان یکی از مشتریان گاز ایران است که از سال 2004 قرارداد تهاتر گاز ایران با برق این کشور امضا و قرار است، به مدت 20 سال این قرارداد ادامه داشته باشد.

 

براساس گفته های مسئولان شرکت ملی گاز ایران روزانه حدود 1.5 میلیون متر مکعب گاز از ایران به ارمنستان ارسال می شود که کمتر از سقف قرارداد سالانه است، زیرا براساس قرارداد باید روزانه حدود 10 میلیون مترمکعب گاز به این همسایه شمالی ارسال شود.

 

مسیر امن صادرات گاز ایران به کشورهای همسایه موجب شده است، تا مذاکره بین مسئولان صنعت نفت ایران و وزارت انرژی روسیه به منظور سوآپ گاز ایران نیز در کنار قرارداد تهاتر گاز به ارمنستان انجام شود.

 

بیژن زنگنه نیز در دیدار اخیرش با الکسادر نواک وزیر انرژی روسیه به این مسئله اشاره واعلام کرده بود مذاکرات گازی ایران و روسیه به منظور سوآپ گاز در حال انجام است و به زودی نهایی می شود.

 

این گزارش حاکی است، هنوز این طرح نهایی نشده است و مشخص نیست سازکار سوآپ گاز ایران به روسیه و ارمنستان چگونه است، اما موضوع کاملا واضح این است که به زودی ارمنستان مشتری دائم گاز ایران خواهد شد.

                               

مذاکرات     ارمنستان     گاز     ایران     نفت    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :