موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31208 :کد

0

افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی یک رسوایی برای آلمان است

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۵
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی یک رسوایی برای آلمان است

وزیر کشور آلمان از افزایش چشمگیر حملات علیه پناهندگان در آلمان خبر داده و تشدید خشونت راست افراطی در این کشور را یک رسوایی برای آلمان نامید.

به گزارش تحلیل ایران،" توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان از همه شهروندان آلمانی درخواست کرد که با بیگانه ستیزی مبارزه کنند.

 

وی میزان جرم و جنایتهای با زمینه راست افراطی در کشور را وحشتناک توصیف کرده و در گفتگو با هفته نامه "اشپیگل" تصریح کرد که آمارهای جدید نشان می دهند که حملات علیه پناهندگان به شدت افزایش پیدا کرده است.

 

وزیر کشور آلمان افزایش خشونت راست افراطی در آلمان را وحشتناک توصیف کرده و آن را یک رسوایی برای آلمان نامیده و گفت: نه تنها سازمان های امنیتی بلکه تمام جامعه باید با این مسئله مقابله کنند.

ما باید مراقب باشیم که بیگانه ستیزی و راست افراطی به میان جامعه ما رخنه نکند.

 

بر اساس گزارش هفته نامه "اشپیگل" که در جدیدترین نسخه آن به چاپ رسیده است شمار جرائم راست افراطی در ماه های اخیر به شدت در آلمان افزایش پیدا کرده است.

 

تنها در ماه اکتبر حدود 1717 جنایات با انگیزه های سیاسی از طرف راستگراهای افراطی ثبت شده است. در ماه سپتامبر تعداد این گونه جرائم 1484 مورد بود. بخصوص از تابستان سال 2015 شمار این گونه جرائم در آلمان افزایش چشمگیری داشته است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

آلمان     پناهندگان     مبارزه     حملات        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :