موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/31217 :کد

0

بایدو و سامسونگ هم وارد بازار ساخت خودروی هوشمند شدند

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۰
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -بایدو و سامسونگ هم وارد بازار ساخت خودروی هوشمند شدند

برخی غول‌های فناوری در شرق آسیا نیز برای ساخت خودروهای هوشمند بدون نیاز به راننده وارد رقابت با همتایان اروپایی و آمریکایی خود شده‌اند.

برخی غول‌های فناوری در شرق آسیا نیز برای ساخت خودروهای هوشمند بدون نیاز به راننده وارد رقابت با همتایان اروپایی و آمریکایی خود شده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از گیزمودو، موتور جستجوی چینی بایدو از جمله این شرکتهاست که اولین خودروی بدون نیاز به راننده خود را با موفقیت آزمایش کرده است. این خودرو با همکاری شرکت آلمانی BMW در چین طراحی و تولید شده است.

 

از سوی دیگر سامسونگ هم اعلام کرده که تولید برخی تجهیزات و لوازم مورد استفاده در خودروهای هوشمند را آغاز می کند.

 

وانگ جین یکی از مدیران ارشد بایدو اعلام کرده که این شرکت دو نمونه اولیه از خودروهای هوشمند BMW 3 Series Gran Turismo را عرضه کرده است. این خودروها هم مانند نمونه های مشابه آمریکایی و اروپایی از حسگرهای متنوعی برای مشاهده محیط اطراف و کسب اطلاع در مورد آن استفاده می کند.

 

دسترسی به نقشه های متنوع و نرم افزاری برای آموزش هوشمند و خودیادگیری از جمله دیگر مزایای این خودروهاست. این نرم افزار و دیگر متعلقات خودروی بایدو درک داده های دریافتی از محیط و کنترل حرکات خودرو را امکان پذیر می کنند. آزمایش خودروهای مذکور نیز با موفقیت برای ساعت های متمادی در برخی بزرگراه های شمال چین صورت گرفته است.

 

سرعت حرکت این خودروها 60 مایل در ثانیه بوده است. هدف نهایی از ساخت این خودروها امکان استفاده عمومی از آنها برای عموم مردم در آینده نزدیک اعلام شده است.

 

اما سامسونگ هم از ایجاد بخش جدیدی برای تولید کیت های خودروهای هوشمند خبر داده است. این کیت ها برای برطرف کردن نیاز سرنشینان خودروها به تفریح و سرگرمی، ناوبری ماهواره ای و هدایت خودکار این خودروها تولید می شوند و گفته می شود که ال جی هم در اندیشه تولیداتی مشابه است.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :