موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/31236 :کد

0

دانشگاه‌های اسلامی باید همواره از روشن‌بینی بهره‌مند باشند

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۴
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -دانشگاه‌های اسلامی باید همواره از روشن‌بینی بهره‌مند باشند

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: دانشگاه‌های اسلامی باید همواره از روشن بینی و تعاطی نظرات بهره‌مند باشند و این در سایه استقلال است.

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: دانشگاه‌های اسلامی باید همواره از روشن بینی و تعاطی نظرات بهره‌مند باشند و این در سایه استقلال است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، این مرجع تقلید عصر شنبه در دیدار معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با وی، گفت: دقت در گزینش افراد شایسته در سمت‌های علمی و دانشگاهی و حفظ شخصیت و شأنیت مستقل و ارزشمند دانشگاه اهمیت بسیار دارد.

 

وی اظهار داشت: دانشگاه‌های اسلامی باید همواره از روشن بینی و تعاطی نظرات بهره‌مند باشند و این در سایه استقلال است و بحمد الله دولت یازدهم خدمات و فعالیت‌های قابل تأییدی در این زمینه داشته است.

 

استاد سطوح عالی حوزه بیان داشت: موانع موجود و کاهش اختیارات دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگی ناشی از عدم انس و آشنایی با دانشگاه است که موجب موضع گیری‌های ناسنجیده می‌‌شود.

 

آیت الله موسوی اردبیلی ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌های شایان تقدیر معاونت فرهنگی وزارت علوم برای مسئولان این مرکز و حاضران در جلسه از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق روز افزون کرد.

 

برخی سعی دارند دانشگاهیان را دین گریز معرفی کنند

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم نیز در این دیدار با ابراز تأسف از اینکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها به عنوان کانون علم و دین کاستی وجود دارد، بیان داشت: ما بیشترین میزان پایبندی به اصول دینی و منافع انقلاب را در میان قشر دانشجو داریم اما برخی سیاه نمایی‌ها که مخالف تضارب آراء و هم اندیشی‌های فضای دانشگاه است، سعی در این دارد تا با ایجاد محدودیت برای استقلال دانشگاه، دانشگاهیان را دین گریز معرفی کنند.

 

سید ضیاء هاشمی همچنین با اعلام بهبود مجدد شیب رشد علمی از سال ۹۳، از موانع و محدودیت‌های موجود برای تحقق هرچه بیشتر اهداف علمی ابراز نارضایتی کرد.

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :