موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/31239 :کد

0

افتتاح نوزدهمین پایگاه اورژانس هوایی ایران

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۶
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -افتتاح نوزدهمین پایگاه اورژانس هوایی ایران

نوزدهمین پایگاه اورژانس هوایی ایران افتتاح شد.

نوزدهمین پایگاه اورژانس هوایی ایران افتتاح شد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در مراسم استقرار بالگرد اورژانس هوایی در سبزوار اظهار داشت: استقرار این پایگاه از مهمترین مطالبات مردم سبزوار و شهرستان‌های غرب خراسان رضوی بود.


مسلم با اشاره به تردد 20میلیون زائر از محور سبزوار ــ شاهرود و مشهد تصریح کرد: متأسفانه سالانه شاهد بروز حوادث جاده‌ای مختلفی در سطح این محورها هستیم که با توجه به ضرورت سرعت امداد رسانی‌ها و کاهش زمان آن، استقرار این پایگاه به‌عنوان یک ضرورت احساس می‌شد.


وی با بیان اینکه استقرار این پایگاه در سبزوار جزو 20 اولویت مهم وزارت بهداشت در  استقرار پایگاه‌های هوایی بود، عنوان کرد: تاکنون 18 پایگاه اورژانس در سراسر کشور راه اندازی شده است که پایگاه سبزوار به‌عنوان نوزدهمین پایگاه در کشور به بهره برداری رسید.


مسلم با اعلام اینکه با استقرار این پایگاه شهرستان‌های خوشاب، داورزن، جوین، جغتای، سبزوار، نیشابور، بردسکن، جاجرم و اسفراین از خراسان شمالی از خدمات امدادی بهره‌مند خواهند شد، افزود: با استقرار این بالگرد زمان انتقال مصدومین کاهش خواهد یافت. همچنین یکی از کاربردهای مهم این پایگاه هوایی ارائه خدمات امدادی به بیماران در مناطق صعب العبور است.


در ادامه این مراسم نیز علی شریفان رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار گفت: در حال حاضر تعداد 23 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای وظیفه ارائه خدمات امدادی شهروندان سبزواری و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) را به‌عهده دارند.


شریفان با ابراز "این زمان رسیدن به سر صحنه در حوادث جاده‌ای 12 دقیقه و بالاتر از معادل کشوری است" افزود: این موضوع به‌دلیل کمبود پایگاه جاده‌ای است که ما در منطقه داریم.


وی با اعلام "تعداد پایگاه‌های جاده‌ای ما باید به 25 عدد برسد" گفت: با توجه به استقرار این پایگاه امداد هوایی زمان رسیدن تیم‌های پزشکی ما به محل حادثه و انتقال مصدومان کاهش می‌یابد.


شریفان همچنین از ساخت پنج پایگاه امداد جاده در سطح محورهای مواصلاتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تا پایان امسال و سال آینده خبر داد.


به گزارش وزارت بهداشت، در ادامه رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه استقرار این پایگاه اورژانس هوایی از مهمترین مطالبات مردم منطقه بود، اظهار داشت: تردد سالانه بیش از 20میلیون زائر، تردد کامیون‌های ترانزیت از محور سبزوار قوچان و تردد مسافرین از محور شمال به جنوب و عبور از محدوده سبزوار از مهمترین دلایل استقرار این پایگاه بود.


نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مهمترین دلایل استقرار این پایگاه ارائه خدمات پزشکی به مناطق صعب العبور در سطح منطقه بود.


سبحانی‌فر خاطرنشان کرد: پیگیری‌های زیادی برای استقرار این پایگاه در شهرستان شد که امیدواریم در آینده شاهد ارائه خدمات بیشتری از سوی مسئولان و دولت به مردم منطقه باشیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :