موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31253 :کد

0

اجازه سوءاستفاده ترکیه از مسئله پناهندگان را نمی‌دهیم

  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۴۷
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -اجازه سوءاستفاده ترکیه از مسئله پناهندگان را نمی‌دهیم

وزیر حمل و نقل آلمان با تأکید بر اینکه ترکیه نباید به عضویت کامل اتحادیه اروپا درآید، تصریح کرد: اجازه سوءاستفاده آنکارا برای دریافت امتیازات بیش از حد از اروپا در بحران پناهندگان را نمی‌دهیم.

وزیر حمل و نقل آلمان با تأکید بر اینکه ترکیه نباید به عضویت کامل اتحادیه اروپا درآید، تصریح کرد: اجازه سوءاستفاده آنکارا برای دریافت امتیازات بیش از حد از اروپا در بحران پناهندگان را نمی‌دهیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "الکساندر دوبریندت"، وزیر حمل و نقل آلمان از حزب سوسیال مسیحی در بخشی از گفتگو با نشریه "فوکوس" به مسئله بحران پناهندگان پرداخته گفت: آنچه ما در حال حاضر تجربه می‌کنیم فقدان همبستگی در مسئله پناهندگان در اروپا است. این بدین مسئله منجر شده است که اکثر پناهندگان توسط آلمان پذیرفته شود.


وی در ادامه گفت: ما به یک سیگنال آشکار نیاز داریم. هر کسی نمی‌تواند به‌سوی ما بیاید.


وی همچنین گفت: حزب سوسیال مسیحی بر طرح خود برای محدودیت هجوم پناهندگان تأکید داشته و بر این تصمیم خود باقی خواهد بود.


این سیاستمدار بلندپایه حزب سوسیال مسیحی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: ما در مسئله پناهندگان با یک شکست کامل اتحادیه اروپا روبه‌رو هستیم. بخشهای وسیعی از اروپا آماده پذیرش پناهندگان نیستند. یک راه حل مشترک در اروپا ضروری است که به‌نظر من راهکاری دشوار به نظر می‌رسد.


وی در بخش دیگری از این گفتگو به نقش ترکیه در حل بحران پناهندگان که مرکل بر آن تأکید دارد، پرداخته گفت: بدون کمک همسایگان ما در مرزهای خارجی از جمله ترکیه امور پیش نمی‌رود؛ بنابراین این درست است که تلاش کنیم توافق مشترکی بیابیم، اما عملکرد و پاداش آن باید تعادل داشته باشند.


نباید این گونه فکر شود که از طریق مسئله پناهندگان راهی به‌سوی اروپا برای ترکیه هموار می‌شود. این مسئله واضح است که ترکیه نباید به عضویت کامل اتحادیه اروپا درآید. این کشور شانس مشارکت ممتاز با اروپا را دارد و نه بیشتر. ما اجازه سوء استفاده ترکیه از مسئله پناهندگان برای دریافت امتیازات فراتر از حد لازم از اروپا را نمی‌دهیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :