موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31277 :کد

0

تد کروز دنبال پول نفت است/کلینتون مسبب مرگ افراد زیادی است

  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ — ۰۱:۴۶
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -تد کروز دنبال پول نفت است/کلینتون مسبب مرگ افراد زیادی است

نامزد حزب جمهوری‌خواه، در زمانی که نتایج نظرسنجی‌ها از پیشتاز بودن او در میان رقبای هم‌حزبی‌اش خبر می‌دهند، به تاخت و تاز علیه رقبای سرسخت خود روی آورده است.

نامزد حزب جمهوری‌خواه، در زمانی که نتایج نظرسنجی‌ها از پیشتاز بودن او در میان رقبای هم‌حزبی‌اش خبر می‌دهند، به تاخت و تاز علیه رقبای سرسخت خود روی آورده است.


 

به گزارش تحلیل ایران، نامزد پیشرویِ حزب جمهوری‌خواه آمریکا در رقابت‌های انتخابات سال 2016، دیروز و امروز علاوه بر حمله به هیلاری کلینتون رقیب سرسخت دموکراتش، از هم‌حزبی‌ کوبایی‌تبار خود نیز انتقاد کرد.


به گزارش روزنامه «هیل» آمریکا، پس از گذشت یک هفته از تبادل اظهارات تنش‌زا میان ترامپ و تد کروز، دونالد ترامپ روز گذشته (جمعه) اعلام کرد شرکت‌های نفتی پول‌های هنگفتی به جیب کروز می‌ریزند.


ترامپ که برای سخنرانی در جمع طرفداران خود به شهر «دِموین» در ایالت آیووا رفته بود گفت: «تجارت اتانول [نوعی از مشتقات الکل] تاکنون سود بسیاری برای کروز به همراه داشته است. او اکنون به نفت و سود سرشار حاصل از این ماده گرانبها و پول‌ساز چشم دوخته است.»


این نامزد 69 سالۀ حزب جمهوری خواه، امروز (شنبه) نیز در پاسخ به اظهارات هیلاری کلینتون که از او درخصوص صحبت‌هایش علیه مسلمانان انتقاد کرده بود، گفت: «هیلاری در طول دوران تصدی خود بر وزارت خارجه آمریکا مسبب ویرانی‌ها و مرگ‌های بیشماری بود.»


این سرمایه‌دار میلیاردر صنعت ساختمان آمریکا در ادامه مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: «اگر خوب بنگرید، تصمیم‌های فاجعه‌بار و ترسناک او را در گذشته به یاد خواهید آورد.»


به نوشته روزنامه هیل، این صحبت‌ها از زبان نامزد جمهوری‌خواه کارزار انتخاباتی 2016 به‌نوعی تکرار سخنان سایر جمهوری‌خواهان است که معتقدند اقدامات کلینتون در دستگاه دیپلماسی دولت باراک اوباما، جهان را خطرناک‌تر کرد.

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :